méně než minuta
Šárka Plucnarová

Lze jednoduše a svépomocí vyměnit špagátky, které drží interiérové žaluzie? Mám na myslit ty postranní silikonové drátky. Králík nám jeden překousal. Díky

Reakce (5 komentářů)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Kristýna Adamovska
  Kristýna Adamovska

  Určitě to půjde vyměnit. Ale tu práci vám nezávidím. Určitě to nebude na pět minut. My máme na oknech římské rolety z https://www.zebra-shop.cz/rimske-rolety/ a ty jsou řešené o dost lépe. To by králík určitě nepřekousal, tak jestli není lepší zvážit výměnu žaluzií, abyste za chvíli neměnili další provázky :-D .

 • Filip Jiřikovský
  Filip Jiřikovský

  No ty vodicí silony jsou spojeny nejen nahoře pod krytkou, to jd v pohodě.
  Ale hlavně druhej konec máme dole v zasklivací listě. Teda aspoň u mě. Dá se to vyloupnout třeba příborovým nožem. Ale už sem viděl i suk v polovině okna. 😀

 • Jindřich Novotný
  Jindřich Novotný

  Zrovna nedávno jsem je měnil na oknech, kam mi celý den svítí slunce. Po pár letech zpuchří a jednoduše se rozpadnou. Sežeňte si ten vlasec-strunu a s maličkou zručností si to vyměníte sama :-)

 • Štěpán Kučera
  Štěpán Kučera

  I kdyby Vám je nepřekousal králík, životnost silonů je tak 10 let protože nejsou UV stabilizované a rozpadnu se (prostě prasknout), je to běžný náhradní díl. Pokud si nevíte rady, odmontujte žaluzii (drží dvěma šroubky nahoře po odklopení krytky vlevo a vpravo) a odneste ji do nejbližší firmy, která prodává okna nebo stínící techniku, ti Vám ji za drobný peníz opraví.

 • Ondřej Škvrně
  Ondřej Škvrně

  Silony jsou jednoduše převázat, poté co odklopíte horní krytku na levé či pravé straně žaluzie. Hodně dodavatelů má tyto silony jako náhradní díly skladem. Zkuste nejbližšího prodejce oken nebo stínící techniky.

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí

Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním!

Kategorie diskusního fóra

Na vaše dotazy čekají 2 profesionálové.


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace