Dobrý den, minulý rok jsme měnili okna v zimni zahradě, která funguje i jako vstup na zahradu (prakticky celý den ni někdo prochází ven a dovnitř). Máme straší dům a původní okna byla klasická dvojitá, vyměnili jsme za plastová dvojskla, zvenku zateplili. Během zimy se nám začaly dělat plísně, prakticky za každou skřínkou strašná plíseň. Vystříkali jsme tedy savem, vysušili ,plíseň zmizela. Ale jak dělání plísní zabránit? Větráním, teplem? V zimní zahradě nemáme zavedené topení. Ale myslíte ze by pomohlo topit? Víc větrat? Nebo může být třeba špatně zatepleno?
Děkuji.
1 minuta
Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním!
Kategorie diskusního fóra
Poslední z diskusí
- Plíseň na oknech 17
- Elektrické ovládání zaluzii 4
- Výběr interiérových dveří 18
- Styl zimní zahrady 1
- Venkovní zaluzie a další stineni 6
- Dvojsklo nebo trojsklo 10
- Invertorová svářečka 2
- Kde najdu klíč ke koupeným plastovým dveřím? 1
- Renovace zimní zahrady 12
- Jaké kladkostroje používáte? 2
- Zahradní branka – poptávám dodavatele 0
- Zkušenosti s firmou Canmet? 1
113 témat
Staňte se profesionálem
Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.
Reakce (12 komentářů)
Dobrý den, Aleno, my jsme taky měnili, ale před tím, co popisujete, nás varovala firma. Jedná se o klasický jev toho, že zateplíte moc a dům nedýchá. Vím, že přesně to samé se stalo jednomu známému – je to podnikatel a tak neměl čas to řešit, takže mu prakticky téměř zplesnivěla celá kuchyň. Nakonec to za něj řešila virtuální sekretářka z https://kvalitneseo.cz/…nebo-e-shop/ :) Ale to je vedlejší. Rozhodně doporučuji více větrat a nechat dům dýchat. Máte mikroventilaci? Ta taky hodně pomáhá.
Plíseň v domě může být nepříjemná, vím, že se to hodně řešilo u rodičů na domku. Větrání je rozhodně zásadní, nicméně je důležité udržovat vhodnou vlhkost doma, mít dobrou teplotu. My jsme si třeba pořídili designový krb https://www.rocal.cz/designove-krby a vždycky na noc přitápíme, hodně větráme a s plísní problém nemáme. Máme ale poměrně nový dům takže nevylučuji, že se nemůže časem objevit i u nás.
Děkuji moc za všechny tipy a rady. I nás to brzy čeká a tak doufám, že už se nám to podaří tak nějak dát dohromady a bude to celé docela dobré… Co je super, je třeba to, že na takovéto rekonstrukce můžete často pořizovat relativně levné oblečení – my to naše bereme z této stránky zde – https://www.onlinesekac.cz , tak mrkněte :)
Přestěhovali jsme se z bytu do domku s velkou zahradou. Vždy nás hrozně lákalo mít zahradní jezírko. Nevěděli jsme jak začít. Našli jsme si tedy stránku https://www.zahradnijezirka.net/ Se vším nám pomohla a poradila co máme dělat a jak. Jsme vážně spokojeni, že jsme něco takového našli. Doporučuji každému kdo má zájem o jezírko.
Dobrý den, paní Aleno. Jak píše p. Valouch, důležité je větrat. Ale kromě větrání je důležité i topit. Ono sice vyvětráte, ale když nebudete následně topit, tak zeď nebude vysychat a plíseň zůstane. Takže topit – větrat – topit – větrat … Pokud byste se chtěla podívat na odbornější články, doporučuji stránky https://www.cerstvezpravy.cz/ kde jsou sdružená všechna možná periodika – časopisy, noviny, … a to jak ty, které jsou online, tak ty, které vychází tištěné. V sekci zahrada byste měla najít vše potřebné.
My řešíme vytápění naší zimní zahrady přímotopem. Je to rychlé a příjemné. Ikdyž trošku neekonomické. Ten přímotop jsme koupili s výraznou slevou, protože jsem narazila na tuto stránku: https://slevovykupon.net/, která nabízí všechny možné slevové kupóny a výhodné nabídky. Přímotop byl opravdu za skvělou cenu, ale spotřeba je bohužel dost veliká, takže přemýšlíme, že topení vyřešíme jinak.
My si nedávno také předělávali naši malou zimní zahrádku. Manžel se nejdříve prsil, že to celé zvládne sám, ale nakonec se mu do toho moc nechtělo. Abych ho k tomu donutila, koupila jsem mu nové pracovní oblečení. Většinu jsem sehnala v obchodech s pracovními oděvy, ale něco jsem sehnala i tady: https://armik.cz/. Když to dostal, neměl moc radost, protože mu bylo jasné, že teď už se z práce nevykroutí. Nakonec se mu zahrádka moc povedla. Ráda tam teď trávím večery.
No, vypadá to, že se dříve provzdušněná zimní zahrada díky netěsnosti konstrukcí a výplní se nyní stala po zateplení uzavřeným prostorem bez možnosti pravidelného větrání. Tím pádem máte pouze 2 možnosti – více větrat, aby jste srazili relativní vlhkost pod 50% a mít teplotou uvnitř aspoň hraničních 10C což by mělo posunout rosný bod posunout někde kolem 0 C (vnitřní teplota na stěně). Osobně doporučuji uvnitř instalovat vlhkoměr a teploměr.
Ale každou chvilku zimní zahradou někdo prochází,takže se tam vetra celkem pravidelně…kdybychom větrali ještě víc, tak pravděpodobně doma zmrzneme.
No a když to nepomůže tak musíte zvednout teplotu uvnitř na 15 C. Pokud se Vám bude zdát, že pořád moc topíte a není možné teplotu dlouhodobě udržet, tak by byla vhodná termovize a následně oprava zateplení
Dobrý den, já bych začal tím větráním. Zkuste se tady podívat odborný článek.
Správné větrání v domácnostech.
Podívám, Dekuji.