ASSA ABLOY Czech & Slovakia 3 minuty

Určitě jste se někdy dostali do situace, kdy jste ke svému zámku potřebovali přidělat náhradní klíče. Kopii klíčů vám v dnešní době udělají pomalu na každém rohu – v každém zámečnictví, železářství nebo obchodním centru v okolí. Ale stalo se vám někdy, že se váš nově vyřezaný klíč zlomil v zámku nebo že zámek nešel novým klíčem vůbec odemknout? Problémem jsou kopie klíčů vyřezané na neoriginálních polotovarech, které můžou poškodit cylindrickou vložku a poskytnout tak výhodu zlodějům, kteří si dělají zálusk na majetek za vašimi dveřmi. V následujícím článku vám poradíme, jak těmto situacím předcházet a na co si při pořizování kopií klíčů dávat pozor.

Znáte výhody originálních klíčů FAB?

Na co si dávat pozor?

1. Na šířce záleží

Univerzální polotovary klíčů mají pasovat do různých typů vložek a visacích zámků, proto je jejich výrobci dělají tenčí, než jsou klíče, které zákazník zakoupil k původní vložce. Díky minimální šířce jsou klíče křehké, mají tendenci se více lámat a někdy se díky své šířce v zámku zasekávají a pořádně do vložky nepasují. Důležité pravidlo tedy zní – na šířce záleží a při koupi originálního klíče s logem FAB máte jistotu, že klíč je určený pro váš zámek FAB a má proto odpovídající parametry.

2. Zlomený klíč a pohotovostní výjezd zámečníka

Zlomit klíč v zámku je otázka okamžiku, odstranit následky většinou trvá pár hodin a ve většině případů to vyžaduje zásah odborníka. Pohotovostní výjezd zámečníka vás pak vyjde v lepším případě na několik set, jindy na několik tisíc korun. Originální klíče a polotovary FAB jsou vyrobeny z kvalitní mosazi s vysokým podílem olova, kdežto u jejich kopie je slitina ochuzená nebo je přímo vyrobena z oceli, která je tvrdá a poškozuje vložku. Nekvalitní materiál se rychleji opotřebovává a zlomit takový klíč v zámku není problém ani pro nejmenší děti.

3. Nepřipravte se zbytečně o záruku

V okamžiku, kdy použijete klíče vyřezané na neoriginálním polotovaru, ztrácíte nárok na záruku. V případě reklamace se pak svých práv budete dovolávat marně. Proto u svých zámečníků požadujte originál!

4. Nedávejte příležitost zlodějům

Neoriginální klíč může někdy nadělat pěknou neplechu, i když to není na první pohled vidět. Klíč vyřezaný na neoriginálním polotovaru odemyká a zamyká stejně jako klíč s logem FAB, ale při každém odemknutí a zamknutí se poškozuje vnitřní mechanismus cylindrické vložky. Neoriginální klíče obrušují vnitřní stavítka a bubínek a takto poškozená vložka nepředstavuje pro zloděje žádnou velkou překážku. Chraňte se používáním originálních klíčů.

5. Originál je jen jeden

A jak tedy poznáte originální polotovar? Originální polotovar klíče FAB lehce rozlišíte od ostatních díky jedinečnému logu FAB, díky kterému máte jistotu, že klíč opravdu pasuje do vaší vložky a tím předejdete nechtěným problémům. Při pořizování kopie klíče proto zvažte, kde si klíč nechat vyřezat. Ne v každém zámečnictví mají originální polotovary, ale jistotu pořízení originálních klíčů FAB máte u všech servisních partnerů a servisních center FAB.

Zdroj obrázků: https://www.fab.cz/.
logo_FAB

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě ASSA ABLOY Czech & Slovakia, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil ASSA ABLOY Czech & Slovakia nebo web fab.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu ASSA ABLOY Czech & Slovakia a ona se vám sama ozve!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (5 komentářů)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Dan Shluk
  Dan Shluk

  Musím naprosto souhlasit s tím, že klíče a bezpečnostní vložky od této firmy jsou na trhu úplně nejlepší. Bohužel jsme měli s přítelkyní tu smůlu a zlodějovi se přesto podařilo do našeho rodinného domku vtrhnout a ukradnout různé cennosti. Nejbizarnější na této události bylo to, že jsme v tu chvíli byli zrovna doma na zahradě v novém party stanu od https://www.tentino.cz/

 • Peťa Nový
  Peťa Nový

  Jako malý jsem klíče neměl vůbec rád. Nebavilo mě je vůbec nosit u sebe. Teď už jsem dospělý, mám děti a přesně vím jak se cítí. Rozhodl jsem se jim pořídit klíčenky. Myslím, že by to pro ně mohlo být zábavnější než jen nosit samotné klíče. Zamilovali si to. Díky stránce https://www.penezenky-ahal.cz/klicenky/ za slušný výběr.

 • Ivana Navrátilová
  Ivana Navrátilová

  FABka je FABka. A u zámečníků hodně záleží na tom, z jakých polotovarů dělají. U nás v Chrudimi je pán, který má kvalitu srovnatelnou s FABkou a stejně tak je tu i chlapík, který bere polské bláto a klíčem od něj ani nepoškrábete sousedovi auto. Navíc já mám už u pána s kvalitními vložkami slevičku, protože tam chodím dost často. :) Ještě by se mohl dostat na www.slevovykupon.net aby mu ta jeho malá firmička více vzkvétala, je to fakt sympaťák. :)

 • Marek Dom
  Marek Dom

  Akutně jsem potřeboval před týdnem vyměnit zámek od dveří. Vykradli mě a já vůbec nevěděl co dělat dřív. Musel jsem obvolávat spoustu lidí. Hodně lidí mi pomohlo a také mi pomohlo zámečnictví Mladá Boleslav. Rychle se postarali o výměnu. Děkuju jim do teď. Jakmile se mě nyní známý ptají, vždy je odkážu na https://zamecnik-mladaboleslav.cz/

 • huutyodaez Smith
  huutyodaez Smith

  Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace