méně než minuta
Jaroslav Vrba

Chci se zeptat. Přemýšlíme nad rekonstrukci a líbila by se nám větší prosklená plocha na jih. Byl to kdysi průjezd takže velikost je asi 3,5 metrů na výšku a 5 metrů šířky.
No velkoformátová okna nám nepřijdou praktická. Jsou dost drahá a něco se rozbije a musí se měnit celé okno. Navíc už by tam musela technika která se na tuto část domu dobře nedostane. Takže ideálně rozdělit na vice menších kusů. No ale jde potom ještě o okna nebo už je třeba to řešit jako fasádu?

Reakce (2 komentáře)

  • neregistrovaný

    Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
  • Jan Antonín
    Jan Antonín profesionál

    Záleží v co za touto plochou chcete mít, pokud posezení s přáteli tak by bylo dobré udělat tento otvor jako shrnovací dveře (harmoniky), aby jste ji mohl na léto zcela otevřít. Pokud jenom jako pohledovou ven, tak s více dílců fixních oken a třeba 1 ks nebo 2ks dveří......pokud se nejste jist kam dveře dát, rozestavte v místnosti situačně třeba papírové bedny, aby jste simuloval prostor kde se budete pohybovat a kde ne a podle toho volte umístění dveří. Rozhodně ale přemýšlejte také nad stínící technikou, protože ta má rozměrové limity a napoví vám jak rozdělit fixy kvůli kotvení venkovních kolejnic na žaluzie nebo rolety a taky sítě proti hmyzu – asi plisé.

Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním!

Kategorie diskusního fóra


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace