méně než minuta
František Král

Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti se stavební přípravou pro venkovní žaluzie, konkrétně zateplený kastlík ?

Reakce (3 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Luboš Krupička
  Luboš Krupička

  Jsou různé pohledy na zateplený kastlík, ten z Purenitu je jedna verze. Mnohem používanější je ale, klasický hliníkový kastlík který je překrytý z venkovní části 20 mm XPS a přetažený několikrát perlinkou a lepidlem a z vnitřní části dozateplený XPS překlad a to 30–50 mm přes držáky kanálového profilu žaluzií. Purenit je dobrá, ale drahá varianta, která zajistí to, aby kastlík nebyl deformován fasádníky.

 • Josef Crdlík
  Josef Crdlík

  Většina instalací probíhá tak, že se kastlík (nejlépe z Purenitu) ukotví do věnce, u rozměrů nad 2 m je lepší ho mít dělený. Pokud si zákazník dělá kastlíkové osazení sám, měli by garantovat že je opravdu dobře přikotvený aby budoucí žaluzie s kastlíkem nespadla. Viděl jsem několik instalací, kdy je kastlík z vnitřní části v rovině s oknem šířkově o cca 20–100 mm širší než okno, záleží na tom kde bude končit špaleta.

 • Ladislav Průša
  Ladislav Průša

  Zavolejte nějakému prodejci stínící techniky a ten Vám poradí. Je klíčové vědět jakou žaluzii můžete při plánovém zateplení vůbec použít. Podle toho se volí kastlík a jeho vnitřní i venkovní zateplení. Určitě dejte na rady profesionálů, kteří Vám mohou doporučit třeba i to aby jste okna (pokud nejsou namontována) nevysouvali tolik do exterieru.

Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním!

Kategorie diskusního fóra

Na vaše dotazy čekají 2 profesionálové.


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace