méně než minuta
Zdeněk Fišar

Víte prosím o nějakém grifu jak otevřít plastové okno zevnitř (okno je v 2. patře), když horní část zůstává po otočení kličky zablokovaná? Asi se rozsypala část kování. Je to 15 let staré okno, které se už nevyrábí (HOCO), ale nové kování jsem sehnal. Různým páčením a planžetou mi ale okno nejde otevřít. Profesionálové, kterým jsem volal o takovou malou opravu zájem nemají. Poradili mi vyndat sklo a zkusit poté páčit, ale do toho se mi nechce. Další možností je vyříznout kousek plastu v horní části okna a zkusit se dostat ke kování, ale do toho se mi také nechce. Děkuji za radu.

Reakce (jeden komentář)

  • neregistrovaný

    Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
  • Jan Antonín
    Jan Antonín profesionál

    Dobrý den, pokud nepomůže výškové seřízení na pantové straně křídla, tak je bezpečnější varianta opravdu vyndat sklo (zabere vám to asi 20 minut max) a zkusit páčit. Ale jestli je okno staré 15 let tak je stejně nevyhovující sklo a jestli ještě blbne kování tak uvažujte spíše do investici do celého nového okna.

Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním!

Kategorie diskusního fóra

Na vaše dotazy čekají 2 profesionálové.


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace