1 minuta
Martina Bučková

Zdravím, jaká byste doporučili okna na novostavbu, spis modernější typ domku? Zatím se vůbec neorientuju, jaké jsou výhody a nevýhody různých typu…Dekuji

Reakce (5 komentářů)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Michal Cemper
  Michal Cemper

  My jsme brali od Slovaktualu, jen už to teda bylo docela pozdě a pomohla nám to financovat půjčka na cokoliv od https://epujcka.cz/…-na-cokoliv/ :) Takže tak. Ale jako jsme maximálně spokojení. Mikroventilace funguje naprosto suprově, navíc jsou okna docela dobře hlukotěsná, což v momentě, kdy bydlíte kousek od frekventované silnice fakt hodně oceňujete. ;-)

 • Adam Star
  Adam Star

  Brali jsme minulý rok plastová okna od Slovaktualu, od firmy DR montáže. Montáž a kvalita oken opravdu skvělá. Hlavně nám poradili a vysvětlili vše na co jsme se ptali, a že toho bylo dost!:D Takže určitě můžeme doporučit. Házím i jejich web https://drmontaze.cz/…-slovaktual/ a snad někomu moje zkušenost pomůže.

 • Oldřich Zbořil
  Oldřich Zbořil

  Hodně záleží jaký materiál je vám bližší a kolik máte rozpočet. Asi nejlevnější budou plastová okna, dřevěná okna jsou cca o 20% dražší než plast a hliník i o 50 % a více. Běžte se podívat do nějaké oknařské firmy která má showroom, kde reálně okna nebo dveře či posuvné portály uvídíte a osaháte si co by se vám líbilo. Osobně bych se na modelu a typu oken radši poradil s architektem nebo projektantem kvůli normám, statice a světlu.

 • Alois Kolář
  Alois Kolář

  Zdravím, souhlas s kolegou, jen bych ještě preferoval profily s ručně taženým EPDM těsněním.
  Delší životnost, lepší přilnavost v rozích při dovření. Ale to je jen osobní poznatek. Zkuste se na to pozeptat.
  Hezký den.

 • Jan Lang
  Jan Lang

  Vybíral bych podle referencí, ale ne těch internetových, osobních. Každá solidní firma Vám reference telefonické dá. Zkuste 5-firem které vyrábí okna a dveře ve Vašem okolí a také poraďte se s projektantem jaké okna by měli halně splňovat Vaše požadavky hlukové, světelné, statické, návaznost na stínění atd.

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí

Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním!

Kategorie diskusního fóra

Na vaše dotazy čekají 2 profesionálové.


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace