Inteligentní systém řízení hliníkové fasádní stěny z pohledu vnitřního i venkovního vlivu budovy. To je Autarktní fasáda firmy WICONA.
Autarktní hliníková fasády od firmy WICONA, zaměřena na úsporu energie

Autarkní fasáda

TEmotion

TEmotion je inteligentní fasádový koncept vyvinutý týmem WICONA s integrovanou a autarkní domovní technikou. Fasáda reaguje na změny venkovních a vnitřních podmínek jako světlo nebo teplota, takže podstatně přispívá k energetické optimalizaci pláště budovy a ke snížení provozních nákladů. TEmotion řídí integrovanou větrací, klimatizační a vytápěcí techniku, přizpůsobuje ochranu před sluncem okolnostem a brání přehřátí interiéru. Současně zajišťuje pomocí adaptivního řízení světla přirozené, nepřímo působící denní světlo, které neoslňuje. Automatickým otevíráním fasádních prvků se dá v noci budova „omývat“ čerstvým vzduchem, což podstatně sníží požadavky na chlazení. Aktivní využití slunečního záření umožňuje integrace fotovoltaických prvků. Podporu během práce na Vašem projektu Vám zajistí rozsáhlé zkušenosti a kompetence týmu WICONA.

WICONA Test Centre

Přednosti TEmotion souhrnně

 • Integrovaný systém: fasáda, otevíravý prvek, ventilace, vytápění, ochrana před sluncem, osvětlení
 • Modulární koncept: individuální fasádové prvky lze sestavovat individuálně a montovat jednotlivě
 • Účinná hospodárnost: oproti běžným fasádám šetří TEmotion 40 až 50% primární energie potřebné jinak na vytápění, chlazení, větrání a osvětlení.
 • Individuální přizpůsobení: rozměry a uspořádání jednotlivých komponent lze upravit tak, aby odpovídalo plánování každé budovy.
 • Ideální i pro sanační procesy: díky integraci celé domovní techniky zůstávají stavební opatření omezená na úsek fasády.
 • Přirozené větrání za všech povětrnostních podmínek
 • Velmi dobrá ochrana před hlukem, i když jsou otevřená okna

TEmotion

wicona_logo

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě Hydro Building Systems Czechia, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil Hydro Building Systems Czechia nebo web wicona.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu Hydro Building Systems Czechia a ona se vám sama ozve!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (2 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Petr Doležal
  Petr Doležal

  Já jsem dlouho nevěděl, že existují nějaké různé fasády. Myslel jsem, že je jen hladká a hrubá a tím to končí. Zajímavá je třeba taky samočistící omítka. Něco jsem si o ní přečetl na https://baumit.cz/…itky-a-barvy , tak uvidíme, pro jakou fasádu se nakonec rozhodneme. Ještě její řešení není úplně na pořadu dne.

 • Jakub Rygl
  Jakub Rygl

  Ta integrace fotovoltaických prvků by mě docela zajímala. My žádná taková „chytrá“ okna nemáme, takže jsme si dali na střechu klasickou fotovoltaiku. Při jejím pořízení jsme si zažádali o dotace na fotovoltaiku a žádost nám byla schválená. S jejím vyřízením nám pomohli z https://www.trienergo.cz/…otovoltaiku/ . Já sám bych se v těch papírech, které byly k vyřízení potřeba, ztratil.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace