méně než minuta
Josef Sochůrek

Mate někdo zkušenosti? Okna dnes už boří hranici Uw = 0,50 W/m²K. Jak v plastu tak ve dřevě.. ale pokaždé je použito čtyřsko. Je přes to ještě vidět? Když uvážím 4×6 mm skla.. je to poměrně dost. A nebude to časem nutnost? Myslím po 2020 kdy chce mít eu všechno nově postavené minimálně pasivní?

Reakce (jeden komentář)

  • neregistrovaný

    Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
  • Jiří  Grulich
    Jiří Grulich

    Nemám čtyřsklo, ale dokážu si představit co tak těžké sklo musí dělat s kováním, plastovými profily a hlavně s montážníky, kteří musí mít vytahané ruce až na zem. Jeřábníci se už třepou na to že budou zasklívat okna v prvním patře rodinného domu, protože je nikdo neunese nebo je hned na schodech rozbije. Myslím si, že cesta čtyřskel, pětiskel není ta správná, izolační schopnosti by se měli zajistit jinak než přidáváním tuny skla, třeba jak to plánuje AGC vakuovým zasklením nebo HeatMirror folie...….

Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním! Sdílejte Sdílejte Sdílejte

Kategorie diskusního fóra

Na vaše dotazy čekají 4 profesionálové.


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace