1 minuta
Alena Heglasová

Co si o tom myslíte? Můžete to byt pravda? Není lepší pak rovnou koupit Polska okna.....🙁

Reakce (8 komentářů)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Pavel Albrecht
  Pavel Albrecht

  Podle mě je jedno z jakého profilu plastová okna jsou. Stejně je důležité kování, výztuhy, typ skla a odborná montáž, profil je jenom jedna část funkčnosti okna.

 • Vojtěch Marton
  Vojtěch Marton

  Dobrý den. Musím se k tomuto tématu přidat s jednou malou poznámkou.

  Výrobní postup a technologie mezi jednotlivými závody PVCu profilů může být podobný, ale stáří a vyspělost jednotlivých produkcí se může velmi lišit. Co se týče strojů, máme takové zprávy, že ve vysokém procentu polských závodů na PVCu profily se používají stroje o stáří, přesahující 20 let. Pak je velmi důležitý celkový přístup jednotlivých společností k výrobě a kontrole kvality, a to již od samotné směsi plastu, až po finální kontrolu před uložením do palet. Z vlastní zkušenosti vím, že náš bývalý dodavatel plastových profilů začal vyrábět v Polsku a počet námi reklamových profilů se zvedl z 10 – 15 reklamací za rok, na 280 reklamací za rok. To je zvýšení o 2800 %. To mělo za následek špatně vyrobené produkty, jelikož tolerance jednotlivých profilů se zvyšovaly a zmenšovaly do takové míry, že stroje na obrábění, svařování a začišťování buď okna sami zničili, a nebo nedokonale opracovaly. Nemluvě o poškozených profilech již při dodání a pozdějšího kroucení a loupání dekorů. Proto již 4. rokem vyrábíme výhradně od výrobce profilů, který nemá v Polsku produkci. Bohužel dnes, je to jediný výrobce PVCu profilů v Evropě, který nepřevedl svou výrobu právě do Polska či mimo jiný stát svého sídla. Stačí si vše ověřit na Google Maps (Proč na Google Maps? Nikdo se nechce prezentovat výrobou v Polsku, na internetu ve vyhledávání nic nenalezneme. Nic méně jednotlivé závody na mapách musí být z mnoha důvodů). Zprávy z oboru a zkušenosti nám skutečný dovoz z PL do ČR potvrzují.

  Rozhodně nechci poukazovat konkrétně na společnosti, kterých se toto týká. Proto jsem se vyvaroval jmenování. Pouze jsem cítil povinnost podělit se o mou zkušenost z oboru plastových oken, když jsem se dočetl, že se zde domníváte, že kvalita polských produktů je totožná s německými. Denně se setkáváme s nešťastnými zákazníky konkurence, kteří za námi chodí pro rady co mají dělat, když mají okna po dvou letech celá žlutá, šedá, nebo že okna po 5 letech nefungují, kroutí se apod.

  Avšak souhlasím, že Polsko je oknařská velmoc. Zde ale také ale platí, že kvantita ubírá na kvalitě.

  S pozdravem,

  Vojtěch Marton.

 • Jan Antonín
  Jan Antonín profesionál

  Já osobně si myslím, že polská výrobní technologie je stejná jako německá (většina výrobních linek je dodávána rakouskou firmou Greiner což je kvalita prověřená dlouhodobě). Protože němečtí výrobci mají svoje provozovny i v Polsku (asi kvůli mzdovým a logistickým nákladům), nedovolí, aby jejich výrobky byly nějak ošizeny. Možná vyrábí jiný druh profilů pro Polský trh a ostatní vysoce cenové trhy. Berte v potaz, že Poláci jsou oknařská velmoc a prodávají hotové okna po celé Evropě, včetně prezentace německých profilových systémů, nemůžou mít zase tak špatná ona.

 • Renata Nováková
  Renata Nováková

  Já bych to asi tak tragicky nebrala,když vidím, co všechno se vozí z Činy,Polska apod.....

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí

Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním!

Kategorie diskusního fóra

Na vaše dotazy čekají 2 profesionálové.


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace