1 minuta
Jaromír Vodák

Dobrý den, s manželkou uvažujeme, že bychom příští rok postavili na naší terase pergolu. Jenom si nejsme jisti jaký materiál volil jestli dřevo nebo hliník nebo jestli existuje ještě nějaký jiný. Máme obavy, že hliník nebude dostatečně zátěžově odolný v případě vysoké sněhové zátěže a že dřevo budeme muset neustále ošetřovat a konzervovat. Děkuji za Vaše názory.


9 Nejlepší reakce od Petr Ratkovský

Reakce (7 komentářů)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Oldřich Zbořil
  Oldřich Zbořil

  Ještě než koupíte pergolu zvažte, že když ji nalepíte na dům, tak budete mít v domě už navždy temno. Možná bude jednodušší pořídit markýzu, kterou můžete kdykoliv zatáhnout a máte doma světlo.

 • Štěpán Kučera
  Štěpán Kučera

  Je nutné si uvědomit, že dřevěná pergola neumí tolik co některá hliníková (bioklimatická), která má regulaci horních lamel a je většinou esteticky v rámci odvodnění, osvětlení, integrované stínící techniky už dopředu profilově vyřešena. Takže i když je materiálově dražší, tak je určitě z pohledu estetiky a navazující funkčnosti více přínosná pro užívání.

 • Lukáš Viták
  Lukáš Viták

  Hliník je super… ale ty ceny pergol už tolik ne. Mám trochu problém si pořídit pergolu v ceně nové motorky.
  Zvažoval jsem i nákup profilů z eshopu výrobce hliníkových profilu s tím že najdu někoho kdo mi to poskládá.
  Nakonec jsem zjistil že známej dělá tesařinu a můžu mu platit flaškou. A tak u mě vyhrál nákup dřeva od pána na bazaru za půlku prodejní ceny.
  Pergola za pár korun… 😀

 • Petr Ratkovský
  Petr Ratkovský

  V podstatě vyberte materiál, který je vám pocitově bližší. Je jedno jestli zvolíte dřevo nebo hliník. Oba materiály mají svoje plusy i mínusy. Dřevo je teplejší a příjemnější na pocit, musí se sice natírat, ale pokud plánujete pergolu zastřešenou tak žádná náročná údržba dřeva v budoucnu nebude, pokud nebude zastřešená tak volte hliník. Uvažujte ale že dřevo je těžké a pokud chcete pergolu někde na terase bytového domu nebo na střeše tak se poraďte ze statikem. To stejné bych udělal i u hliníku, který nemusí být tak tvarově robustní jako u dřeva a může díky speciálním systémům profilů vyřešit dobře napojení detailů při zasklení a odvodnění střechy. Hliník je možné dodat jak lakovaný v jedné barvě tak i dřevodekoru, takže budete mít patřičnou imitaci dřeva.

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí

Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním!

Kategorie diskusního fóra


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace