1 minuta
Jaromír Vodák

Dobrý den, s manželkou uvažujeme, že bychom příští rok postavili na naší terase pergolu. Jenom si nejsme jisti jaký materiál volil jestli dřevo nebo hliník nebo jestli existuje ještě nějaký jiný. Máme obavy, že hliník nebude dostatečně zátěžově odolný v případě vysoké sněhové zátěže a že dřevo budeme muset neustále ošetřovat a konzervovat. Děkuji za Vaše názory.

Reakce (4 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Lukáš Viták
  Lukáš Viták

  Hliník je super… ale ty ceny pergol už tolik ne. Mám trochu problém si pořídit pergolu v ceně nové motorky.
  Zvažoval jsem i nákup profilů z eshopu výrobce hliníkových profilu s tím že najdu někoho kdo mi to poskládá.
  Nakonec jsem zjistil že známej dělá tesařinu a můžu mu platit flaškou. A tak u mě vyhrál nákup dřeva od pána na bazaru za půlku prodejní ceny.
  Pergola za pár korun… 😀

 • Petr Ratkovský
  Petr Ratkovský

  V podstatě vyberte materiál, který je vám pocitově bližší. Je jedno jestli zvolíte dřevo nebo hliník. Oba materiály mají svoje plusy i mínusy. Dřevo je teplejší a příjemnější na pocit, musí se sice natírat, ale pokud plánujete pergolu zastřešenou tak žádná náročná údržba dřeva v budoucnu nebude, pokud nebude zastřešená tak volte hliník. Uvažujte ale že dřevo je těžké a pokud chcete pergolu někde na terase bytového domu nebo na střeše tak se poraďte ze statikem. To stejné bych udělal i u hliníku, který nemusí být tak tvarově robustní jako u dřeva a může díky speciálním systémům profilů vyřešit dobře napojení detailů při zasklení a odvodnění střechy. Hliník je možné dodat jak lakovaný v jedné barvě tak i dřevodekoru, takže budete mít patřičnou imitaci dřeva.

Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním!

Kategorie diskusního fóra

Na vaše dotazy čekají 2 profesionálové.


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace