2 minuty
Společnost METAL TRADE COMAX – provozuje ve třech provozovnách válcovací centra na výrobu armovacích profilů (výztuh) pro plastové okenní a dveřní systémy.
METAL TRADE COMAX - váš dodavatel ocelových výztuh

PROFILOVACÍ CENTRA METAL TRADE COMAX, a.s.

na tenkostěnné profily z pozinkované pásky


 • Profilovací centrum MT COMAX, s r.o. Košice

Výroba pozinkovaných profilů ve společnosti METAL TRADE COMAX byla zahájena na Slovensku v roce 2009, po založení dceřiné společnosti MT COMAX s r.o. V průmyslovém areálu Válcoven profilů v Košicích, v těsném sousedství železáren U.S. STEEL Košice, dnes přes 50 zaměstnanců pracujících na devíti profilovacích linkách ročně vyrábí přibližně 20.000 tun sádrokartonových a okenních profilů pro renomované evropské společnosti, jako jsou například Rigips, Gealan, Aluplast, Finstral a další. V posledních letech vzrůstá poptávka po stále složitějších a technicky náročnějších profilech určených pro nábytkářský průmysl. Jsou to profily, pro které je často nutné navrhnout nejen válce na tváření, ale celou tvářecí linku vybavenou lisy pro děrování a vystřihování otvorů s přesnou tolerancí.

 • Profilovací centrum LITOVEL

V roce 2011, po akvizici akciové společnosti KVARTA LITOVEL, získala společnost METAL TRADE COMAX nejen moderní výrobní areál na Moravě, ale i zkušené zaměstnance a odborné know-how. V současnosti zde na 4 tvarovacích linkách probíhá výroba profilů o tloušťkách od 0,8 do 3 mm. Jedná se převážně o profily pro výrobu plastových oken a dveří, ale i o profily pro automobilový a elektrotechnický průmysl.

Díky dotaci z fondů Evropské unie společnost rozšířila sortiment výrobků o svařované pozinkované profily se šopováním. K další inovaci linek došlo doplněním o kontinuální děrování. Dle požadavků zákazníků středisko zajišťuje i dodávky profilů řezaných na přesnou délku na automatické kotoučové pile ADIGE.

V současnosti se v Litovli vyrábí přibližně 15.000 tun výrobků ročně. Pro zajištění co nejlepších podmínek pro zákazníky společnost v roce 2016 rozšířila technické vybavení o další tvarovací linku a nový moderní sklad o rozloze 3.000 m².

 • Profilovací centrum VELVARY

V roce 2012 byla výroba tenkostěnných profilů zahájena přímo v sídle a hlavním výrobním závodě společnosti ve Velvarech. Cílem bylo využít synergii dělícího centra a lakovací linky na jednom místě. Celkem 25 zaměstnanců pracujících ve dvou směnách vyrobí měsíčně na dvou profilovacích linkách přibližně 800 tun sádrokartonových profilů typů CD, UD, CW a UW. Standardně se jedná o profily v hladkém provedení, ale pro společnost Saint-Gobain jde o výrobu rigidizovaných profilů s licencí UltraSTEELTM a o speciální profily typu MultiTec. Inovovaným produktem ve výrobním portfoliu velvarského centra jsou sádrokartonové profily vyráběné z lakovaných pozinkovaných pásek určené do prostředí s vyšší vlhkostí a rizikem kondenzace.

comax

Více informací naleznete na webu mtcomax.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmy z oboru a ony se vám samy ozvou!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (jeden komentář)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Tom Veselý
  Tom Veselý

  Super, díky za info. Taktéž mám firmu, která se zabývá kovovýrobou, nicméně ta moje je asi podstatně menší. Co se týče vybavení, tak na tom také nejsme nejlépe. Rád bych ale do modernějšího vybavení investoval. Pár nových strojů by se nám tu určitě hodilo. V tomto ohledu jsem nedávno narazil na firmu Canmet – https://www.canmet.eu/ která vypadá jako celkem spolehlivý dodavatel. Nemá s nimi náhodou někdo zkušenost?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace