méně než minuta
Martina Bučková

Dobry den, rada bych znala názor těch, kteří mají markyzu jak dlouho jim vydržela, nebo ještě drzi 🙂 Rádi bychom na jižní stranu domu nad terasu umístili markyzu, ale trochu se s mužem obáváme, jak dlouho nám vydrží, přece jenom na ni bude dost pršet, sněžit apod…nechce se nám ji za 2 roky zase měnit. Dekuji za postřehy.

Reakce (4 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Michal Cemper
  Michal Cemper

  Dobrý den, jak je to s markýzou a hromosvodem? Předpokládám, že neexistuje nějaké schůdné řešení, kdy by montáž hromosvodu mohla procházet přímo markýzou? Ptám se možná blbě, ale nikdy jsem to nedělal a neřešil. Dokonce i montáž hromosvodu nám řeší firma https://www.hromoelektro.cz/hromosvody/ Takže než budu za pitomce u nich, tak bych se chtěl zeptat i tady. Víte jak… více hlav, víc ví. :)

 • Luboš Krupička
  Luboš Krupička

  No, číslo vítr slunce je dobré, ale když začne blbnout máte po markýze. Jistota je boxovaná markýza s manuálním ovládáním. Záleží na pohodlnosti a financích. Každopádně je dobré když je látka ukrytá v boxu a box se stříškou proti zatékání deště či držení sněhu a ledu.

 • Jakub Kopr
  Jakub Kopr

  Přesně z tohoto důvodu jsme pořídili markýzu s kazetou, i když je dražší. Konkrétně tuhle http://www.mm-zaluzie.com/…arkyzy/segno Říkali jsme si, že se nám ta investice vrátí právě na delší životnosti. Máme ji nyní čtvrtým rokem (pořízena jaro 2014) a nevidíme na ni žádné opotřebení. I látka vypadá stejně jako po nákupu, není vybledlá ani vyšisovaná od slunce. Pravda je ale, že jsme na markýzu dost opatrní. Nenecháváme ji většinou vysunutou, když nejsme doma nebo když je větší vítr.

  Jinak jak píše Jan Antonín, u dražších markýz doporučuju nákup i s čidlem. My automatiku nemáme a pak se nervuju, když markýzu nechám vysunutou, protože má být hezky a pak na radaru vidím, že se blíží bouřka a nejsem doma. Automatika je pohodlnější a člověk ji může věřit, že při špatném počasí se o vše postará. V létě jsme byli u známých, kteří čidla na nové markýze mají a chválí si to.

 • Jan Antonín
  Jan Antonín profesionál

  No, jestli si pořídíte markýzu bez krytování navíjecí části, můžete počítat že vám po 5-ti letech vybledne PE látka. Pokud ji nebudete zatahovat v případě silného větru, budou trpět ramena a může se stát že můžou upadnout. Osobně doporučuji markýzu jedině s plným krytováním s ovládáním napojením na čidlo monitorující vítr a déšť.

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí

Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním!

Kategorie diskusního fóra

Na vaše dotazy čekají 2 profesionálové.


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace