1 minuta
Jiří Křivka

Prosím o radu, jak často se natírají dřevěné vstupní dveře. Bydlíme na vesnici a dveře jsou poměrně hodně namáhané – respektivě je musím často čistit od nánosu špíny a bahna, protože kolem nás akutálně pracuje těžká technika a fasáda domu a hlavně dveře trpí. Mám strach, že čištění vodou dveřím moc neprospívá. Jsou dva roky staré a tahle intenzivní údržba probíhá cca 4 měsíce. Myslíte, že je mám nanést další nátěr?

Reakce (2 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Ladislav Průša
  Ladislav Průša

  Pokud si na renovaci netroufnete sama, zkuste nějakou z renovačních firem, Každopádně by se mělo udělat tohle: Pokud se toto ošetření zanedbá, je nutné provést celkovou renovaci euro oken nebo dveří. Při celkové renovaci euro oken se musí odstranit silnovrstvá lazura z exteriérové části až na čistou dřevní hmotu. Po odstraněné nátěrů se provede izolace V spáry plničem příčného dřeva. Pak se použije hloubková a barevná impregnace proti houbám, škůdcům a plísním. Jako konečná povrchová úprava euro oken se provádí silnovrstvá lazura.

 • Štěpán Kučera
  Štěpán Kučera

  Asi nejlepší je když drobné důlky přetmelíte opravnou sadou a zabrousíte (lehce) viz opravné sady od Czech Koenig z Hradce, poté je potřeba dát horní lazuru, která po vytvrdnutí ochrání povrch před vodou, solí a nečistotami aby nezašel.

Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním!

Kategorie diskusního fóra

Na vaše dotazy čekají 2 profesionálové.


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace