méně než minuta
Iva Trejbalová

Dobrý den, je možné pod venkovní žaluzie zabudovat sítě proti hmyzu? A jak je to například se sítí proti hmyzu u dveří na terasu? Vejdou se tam vůbec ty sítě? Děkuji za zkušenosti.

Reakce (6 komentářů)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Jana Bonešická
  Jana Bonešická

  Mám venkovní rolety a tudíž mi tam standardní síť s rámem nevleze. Lepící h sítí mám už dost. Existuje jina alternativa?

 • Kristýna Adamovska
  Kristýna Adamovska

  Jde to úplně v pohodě. Síť zaděláváš přímo na sklo, ale ty venkovní žaluzie jsou dál od skla, takže bez problému. My jsme si zatím pořídili jen interiérové žaluzie do oken z https://www.spravaoken.cz/…zie-na-miru/ a těm sítě v oknech taky nevadí. Zase to je na druhé straně než máme žaluzie no a na dveře se dají koupit otevírací sítě.

 • viv viv
  viv viv

  Přeji hezký den, chtěla bych se zeptat, zda mohu instalovat sítě na hmyz do oken i v bytě v rámci SVJ aniž bych musela prosit o souhlas SVJ. Nevím, jestli to není zásah do celkového vzhledu domu. Je mi známo, že asi mechanické venkovní rolety montovat nemohu bez souhlasu ale ty sítě, tak nějak doufám, že ano když má někdo třeba vytisknuté samolepky https://www.e-abctiskarna.cz/…epky-etikety na oknech.

 • Julie Lino
  Julie Lino

  Dobrý den, záleží na přesném typu vašich oken. Každé jsou jiné, takže nejde takto všeobecně říct, ale u našich oken to je možné. Máme sítě do oken, které jsou nacvaknuté jen na takových pacičkách a venkovní rolety máme z Pramos https://www.pramos.cz/…ovni-rolety/ . Dokonce máme na oknech ještě i vnitřní žaluzie a všechno se na ně vejde. S dveřmi na terasu nemám zkušenost, ty nemáme.

 • Jan Antonín
  Jan Antonín profesionál

  Pokud máte málo místa mezi horní části rámu a nábalem venkovních žaluzií, je lepší použít shrnovací tvz. plissé sítě dveřní, které stejně jako shrnovací dveře fungují dobře, nezaberou tolik místa (jejich rám je do 30 mm šířky a hlavně nebudou zavazet jako u otvíravé ven sítě (panty, nábal žaluzií)

 • Václav Syrový
  Václav Syrový

  Na dveřní sít klasická otvíravá potřebuje přesah cca 25 mm (s integrovaným madlem) které je potřeba připočítat k rámu, v případě že sít nemá integrované madlo tak je to min. 50 mm. Výrobci žaluzií a kastlíků by s tím měli počítat. Horší ale může být šířka pro montáž sítě kvůli bočnímu vedení žaluzií, pokud nemáte přípravu přímo ve špaletách což většina staveb nemá musíte počítat s tím, že boční vedení zabere dalších 25 mm na každé straně, což může být hraniční pro otevírání sítě a její montáž na rám francouzských dve­ří.

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí

Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním!

Kategorie diskusního fóra

Na vaše dotazy čekají 2 profesionálové.


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace