méně než minuta
Pavel Albrecht

Máte někdo zkušenosti na co si dávat pozor s integrovanými boxy na venkovní žaluzie s ohledem na to aby se tam žaluzie opravdu vlezla celá, aby nespadla po dobu používání a aby nezavazela sítím proti hmyzu (dveřním) ?


15 Nejlepší reakce od Jan Lang

Reakce (4 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Jan Antonín
  Jan Antonín profesionál

  Pokud nechcete boxy vyřezávat, je lepší radši volit užší lamelu (třeba 60–70mm), s tím že musíte počítat s větším nábalem, který se Vám celý nevleze při vytažené funkci do boxu, ale zato nebude lamela drhnout o kraje boxu. Nebo to riskněte a kupte si lamelu 80 mm, ale bez zesílených krajů aby se v případě zadrhnutí lehce poddajně schovala – je to ale risk v rámci dlouhodobé funkčnosti a taky horší kvalitativní řešení.

 • Jan Lang
  Jan Lang

  Integrované boxy do fasády na žaluzie jsou peklo pro projektanty, kteří tomu většinou nerozumí a nechají si poradit od firmy, která nedá písemné zadání pro stavební připravenost a stavbyvedoucí ani neví co má přesně kontrolovat. Často se proto stávají tyto chyby – boxy jsou rozměrové malé – úzké nebo nízké (žaluzie jde namontovat ale neschová se celá, nebo nikdo nedá záruku na funkčnost žaluzie, protože část žaluzie dře o vstupní otvor), nebo horní závěsné konzoly jsou dělané s plechu, který postupně vymačká zateplení překladu (XPS) a žaluzie časem spadne), nebo se volí užší typ lamely (70 nebo 65 mm) která se, ale do boxu neveze – má větší nábal a zavazí síti proti hmyzu u dveří. Nebo jsou rámy oken tak moc zapuštěny do ostění, že vodící lišty nejdou namontovat a musí se frézovat do ostění aby nezavazeli síti proti hmyzu.........to jsou nejčastější důsledky podceněných detailů o výroby a montáže integrovaných žaluziových boxů.

Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním!

Kategorie diskusního fóra

Na vaše dotazy čekají 2 profesionálové.


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace