Janča Lojdová

Prosím o osobní zkušenosti, které máte s exteriérovým stíněním rodinného domu. Dům máme orientovaný na JV. Uvažujeme, zda zvolit žaluzie nebo rolety. Četla jsem, že žaluzie doprovází poměrně velký hluk. Na druhou stranu se mi líbí, že mohou být stažené a rozdělané a tím se zvýší i bezpečnost domu. Jaká je vaše zkušenost?

Reakce (7 komentářů)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Michal Cemper
  Michal Cemper

  Dobrý den, já si myslím, že asi nejlepší je pořídit markýzy výsuvné, které na zimu složíte a uložíte domů. My máme tyto: https://svetstineni.cz/…vysuvne.html a musím říct, že je to fakt moc fajn varianta. Jako asi existují různé systémy, ale v poměru cena a výkon mi prostě přijdou ty markýzy jako nejlepší možná varianta. ;-)

 • ester nová
  ester nová

  Je vůbec možné aby byla nějaká světelná technika za fajn peníze, nebo si to jde proti sobě jako oxymorón. Vážení, mohli byste mi poradit, prosím? Vím, že se vaše firma na tohle specializuje. Docela nutně bych potřebovala, aby se mi za světelnách technika, kterou jsem našla na https://www.topmuzika.cz/…echnika-998/ vešla do 35 tisíc korun se vším všudy.

 • František Klapal
  František Klapal

  Venkovní rolety jsou v pohodě. Hezky to izoluje hluk, světlo, cokoliv potřebujete. Jen nevolte ty automatické s elektrickým vytahováním. Jak říká kolega, tak mají pojistku, a při větru občas vyjedou samy od sebe nahoru, aby nedošlo k jejich poškození. Skoro si připadám, jak kdybych byl ten soused z jeho příběhu. Ale já jsem s klasickými ručními spokojený. Ovládání je v pohodě, zvládnou to i děcka, když je to pěkně zpřevodované a na kladkách. Teď jsem si je pořizoval i do kanceláře, protože mi tam svítilo slunko, když jsem hrál s kolegou šachy z https://www.zanapo.cz/…stovni-sachy :)) A taky si tam občas dám šlofíčka, tak si na to rád zatáhnu. :)

 • Lukáš Fojt
  Lukáš Fojt

  Venkovní žaluzie jsou super ještě pokud je máte ovládané pomocí čidel (Slunce / Vítr), když začně foukat tak se můžete připravit na zábavu ve formě „barevné hudby“, kdy vám jedna žaluzie za druhou bude různě jezdit nahoru, dolů a ještě se přitom různě naklápět, osobně jsem to zažil v sídle jedné velké nejmenované firmy. Dokud nevytáhnete žaluzie nahoru a nevyblokujte čidlo nebudete mít klid.

 • Michal Sanko
  Michal Sanko

  Můj známý má 5 m venkovní žaluzie a už asi 3 x se mu za poslední rok automaticky díky větru vytáhly nahoru, zrovna když lítal v trenkách po proskleném obýváku......­....soused mu očumoval asi 20 minut figuru........:-) než zatáhl závěsy.

 • Pavel Albrecht
  Pavel Albrecht

  Dnes už existuje spoustu druhu lamel žaluzií a žebříčky či komponenty, které Vám zajistí tichý chod celého systému žaluzií. Maximální šířka žaluzie je cca 5 m, přičemž u venkovních rolet tak široký systém nemůžete použít – max je asi 3 m.
  Být Vámi tak se jedu podívat na některou referenci osobně, tak aby jste nabyla pocit, že vše funguje jak má, často Vám napoví uživatelé kde jsou slabá místa celého systému.

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí

Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním!

Kategorie diskusního fóra

Na vaše dotazy čekají 2 profesionálové.


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace