1 minuta
Jiřina Konečná

Dobrý den, zakoupili jsme do domečku dřevěná okna a nainstalovali mě. Po instalaci k nám přišel soused a začal vést řeči o tom, jak se mu dřevěná okna rozklížila a jak jsme udělali velkou chybu. Jsem z toho úplně na nervy. Okna stála spoustu peněz a já mám teď pocit zmařené investice. Navíc manžel chtěl od začátku plastová a dřevo jsem si prosadila já i přes jeho nesouhlas. Jak tedy zabránit rozklížení oken?
Děkuji moc.

Reakce (3 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Josef Sochůrek
  Josef Sochůrek

  Nejspíš jste si pořídili opravdu hezká okna že soused závidí. Už jsem viděl velice stará okna které byly ve výborné kondici. Dobře uděláná okna které nejsou ve vlhku vás dokáží přežít. Dřevěná okna jsou dnes velmi kvalitní. Navíc se používá technologie thermowood. Dřevo se vlastně peče při asi 200°C. Vylepši mu to vlastnosti a odolnost. Nemějte vůbec strach.
  Navíc existují PU laky a ty mají obrovskou odolnost. Jen to potom trošku shazuje přírodnost mít dřevěné okno a natřít ho plastem…

 • Štěpán Kučera
  Štěpán Kučera

  Váš soused asi nemyslel rozklížení, ale obecně fakt, že dřevěná okna potřebují větší údržbu než plastová či hliníková – z venkovní strany natírat lazurou nebo olejem stejně jako jiné venkovní dřevěné výrobky (palubky, pergolu, plot atd). Ale zase máte přírodní materiál, který vám pocitově dává více než plast a nebo hliník. Nemějte strach že by se okna rozklížila.

 • Stanislav Kolkop
  Stanislav Kolkop

  To máte štěstí na souseda, který Vás zbytečně provokuje. Asi bych se zeptal na reference u Vašeho současného dodavatele oken, zavolal a zeptal se někoho kdo má okna 5 a více let jestli má nějaký problém. Rozklížení je nesmyls, většina dřevěných oken se klíží ve vertikálním lisu, který dotlačí frézované hranoly max k sobě. Dodavatel Vás klidně může vzít na výrobu aby jste nabyla přesvědčení.

Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním!

Kategorie diskusního fóra

Na vaše dotazy čekají 2 profesionálové.


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace