BECKER motory, s.r.o. 4 minuty
BECKER Váš specialista pro řídicí jednotky a pohony uvádí na trh nové motorické pohony C12 a E12 pro ovládání stínící techniky.
Silné duo pro lepší sluneční ochranu v novém roce

Silné duo pro lepší sluneční ochranu v novém roce

csm_Pressebild_01_web_02_5e12e4722e

Becker-Antriebe svými nově vyvinutými pohony C12 a E12 rozšířuje možnosti

Užívání si léta 2016 na terase a odpočinek v pohodlných obývacích prostorách samozřejmě v horkých dnech vyžadovaly efektivní sluneční ochranu. Důležitá je i pro velká panoramatická skleněná průčelí, která se stále nacházejí v aktuálním trendu. Neboť příjemné pokojové klima k pohodlnému bydlení koneckonců patří. Rolety, sluneční plachty a markýzy vytvářejí o slunečních dnech příjemný stín a zabraňují tomu, aby se vnitřní prostory přehřívaly či v nich vznikalo dusno. Dobré vyhlídky pro rok 2018 umožňují specialistům na pohony a ovládání Becker problematiku sluneční ochrany prohlédnout již nyní.

Nové technologie staví slunce do stínu

Ten, kdo si chce v příštím roce udělat pohodlí na stinných místech, se jednoduše uvolní s novým univerzálním pohonem pro sluneční ochranu R8-C12 … R50-C12. Díky integrovanému radiovému přijímači je kompatibilní s řídícím programem Centronic od Becker-Antriebe. Pomocí vzhledného intuitivního dálkového ovladače se tak dá ovládat nový elektrický pohon rolet, markýz a žaluzií pohodlně přímo z křesla. Možná je i automatizace požadovaných hodin otevření, jakož i chytré jednotlivé, skupinové a centrální ovládání pomocí až 16 vysílačů.

Dva proti horku

Dodatečně k C12 oznamují pohony Becker pro rok 2017 také nový univerzální pohon pro sluneční ochranu R8-E12 … R50-E12. Přitom mají C12 a E12 několik společných silných stránek. Oba jsou vhodné pro navíjecí hřídele od průměru 50 mm. Jsou opatřeny elektronickým koncovým vypínačem a zajišťují tak bezpečný provoz. Navíc disponují nové pohony pro sluneční ochranu Becker spínacím a vypínacím odlehčením platna, jakož i šetrným horním dorazem. Tím je zaručeno optimální přizpůsobení zavíracích sil pro stálou ochranu plátna a sluneční ochrana působí déle proti horku. Zvláštní výhodou je možnost univerzálního nasazení C12 a E12 v četných stínících systémech s dorazem i bez něj. Hlava motoru je samozřejmě převíjecí a nepřečnívá svým průměrem navíjecí hřídel. To umožňuje prostorově úspornou montáž a bezchybný provoz. Oba pohony sluneční ochrany se dají se svou zvýšenou zavírací silou použít i u kazetových markýz. Jsou vhodné pro otevřené i uzavřené kazetové markýzy a mohou být nastaveny přímo na místě s ohledem na požadavky zařízení.

Šetrná ochrana pro dlouhodobé používání

Bezpečnost mimojiné zajišťuje i detekce zablokování v obou směrech s automatickou reverzí a vícenásobným oveřením. Závěs tak zůstane během výjezdu na místě, pokud se objeví opravdová překážka nebo například větrný náraz. Obzvláště při automatickém, na slunci a hodině nezávislém výjezdu se jedná o šetrnou výhodu. Nejprve dochází vícenásobným oveřením ke snaze dosáhnout požadované cílové pozice. Pokud se jedná o skutečnou překážku, nepokračuje pohon ve svém směru, ale vrátí se o několik centimetrů nazpět. Je-li překážka jen přechodná, jako zmiňovaný příklad větrného nárazu, popojede závěs při druhém či třetím ověření jednoduše do své cílové pozice. Aby vždy vše odpovídalo, je s novými pohonnými řešeními Becker navíc k dispozici i automatícké vývážení závěsové délky. Další společnou výhodou je také funkce automatické instalace. Umožňuje jednorázovým vysunutím a zasunutím spuštění provozu zařízení. Přitom si pohon najde své konečné pozice samostatně. Tato funkce přináší, ve srovnání s manuálním nastevním konečných pozic, podstatné zjednodušení.

Technická preciznost a specifické výhody

Přesahujíc společné znaky, nabízejí pohony Becker pro sluneční ochranu i další individuální výhody. U pohonu C12 s integrovaným radiovým přijímačem tak mohou být mezipozice dosaženy z jakékoli polohy a je také možné naprogramování dvou volitelných mezipozic. E12 pak usnadňuje napínání a povolování plátna speciální funkcí, která se dá nastavit na místě. Kromě toho může být provedeno nastavení cílových pozic pomocí spínače na hlavě pohonu bez nutnosti využití speciálního nastavovacího setu.

S novými technologiemi, na které budou v roce 2017 a 2018 navazovat ještě další dobré nápady, Becker dává volný průběh radostnému očekávání dalšího léta. A toho se určitě dočkáme.

becker

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě BECKER motory, s.r.o., která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil BECKER motory, s.r.o. nebo web becker-motory.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu BECKER motory, s.r.o. a ona se vám sama ozve!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (jeden komentář)

  • neregistrovaný

    Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
  • Michal Cemper
    Michal Cemper

    Ty markýzy výsuvné jsou fakt super věc. My máme od firmy https://svetstineni.cz/…vysuvne.html a teda nedám na to dopustit. Hlavně je super, že si to člověk nastaví podle potřeby. Ne vždycky chce sedět ve stínu. Třeba na jaře si rád prohřeju po zimě zmrzlé kosti. A v takovém případě nepotřebuji vytahovat markýzu a jsem rád, že je to výsuvná markýza. ;-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace