HELLA stínící technika 3 minuty

Je pravdou, že málokdo z nás si každý den uvědomuje fakt, jak nás ovlivňuje mít dobře připravené denní světelné podmínky pro pracovní výkon. Společnost Hella stínící technika vám proto ráda poradí s řešením pro správné řízení dopadu světla.

Denní světlo pro lepší pracovní výsledky

Denní světlo pro lepší výsledky

Světlo a produktivita jsou úzce spjaté

Všude, kde je potřeba soustředit se na práci, přispívá denní světlo rozhodujícím způsobem k výkonu člověka. To platí stejně jak pro kanceláře či dílny, tak i pro učebny a prostory pro semináře. Špatné osvětlení umělým světlem a k tomu ještě špatný vzduch v nevětrané místnosti jsou nejčastějšími příčinami takzvaného „Sick Building Syndroms“ (SBS), což je obecný termín pro součet zdravotních poruch, jako jsou bolesti hlavy, únava, poruchy spánku a obecná malátnost, které se mohou vyskytnout při nepříznivých podmínkách v uzavřených prostorech. Lidé, kteří musí podávat výkony v neuspokojivých světelných poměrech, jsou tímto syndromem stiženi častěji.

Není přitom důležitá pouze intenzita světla, ale i složení světelného spektra. Sluneční světlo jako nejpřirozenější zdroj světla je v pracovním prostředí nenahraditelné a má v této souvislosti obzvlášť pozitivní vliv na produktivitu, zdraví a pohodu. Práce při denním světle usnadňuje vnímání barev i vidění obecně a méně unavuje a lépe šetří tělesné zdroje, které jsou potřeba pro zvládání pracovních povinností.


Regulace dopadu světla pro vyšší výkonnost

Světlo na pracovišti má být co nejdéle přirozené. To znamená, že sluneční světlo se v ideálním případě využívá inteligentně a plánovaně tak, aby se osvětlily pracovní místa a učebny. Zároveň je ale potřeba se vyvarovat oslnění, aby se vytvořily optimální podmínky pro pracovní výkon. Regulace dopadu světla je potřeba právě zde, protože se postará o to, aby se světlo přenášelo přesně tam, kde je potřeba, a bylo tlumeno přesně tam, kde by mohlo rušit.

Venkovní žaluzie HELLA jsou vybaveny funkcí regulace dopadu světla do místnosti a přenášejí tak světlo do míst, kde je potřeba. Lamely nastavitelné podle potřeby se postarají o optimální světelnou situaci nezávisle na poloze slunce a intenzitě denního světla. V kombinaci s inteligentním řízením a senzory – například slunečním čidlem – může být optimální světlo zajištěno zcela automaticky v průběhu celého dne. Pohyb slunce je monitorován a připojené venkovní žaluzie nebo rolety se v případě potřeby otevírají nebo uzavírají, aby se udržela stále stejná úroveň osvětlení místnosti.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie HELLA se vyznačují vynikající kvalitou zpracování a bezchybnou funkcí. Regulují a dávkují přirozené sluneční světlo tak, aby se mohlo optimálně využít a aby přitom nedocházelo k oslnění.

ONYX – Řízení stínící techniky

ONYX je systém řízení speciálně vyvinutý pro obsluhu výrobků stínící techniky, umožňuje ovládat markýzy, venkovní žaluzie a rolety pohodlně prostřednictvím smartphonu nebo tabletu. Ve spojení se senzory, jakými jsou sluneční a větrné čidlo, přebírá systém automatickou optimalizaci vaší situace světla.


Zdroj obrázků: https://www.hella.info/.
hella

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě HELLA stínící technika, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil HELLA stínící technika nebo web hella.info.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu HELLA stínící technika a ona se vám sama ozve!

Tento článek inspiroval tento týden jednoho člověka.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (6 komentářů)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Mirek Labora
  Mirek Labora

  Denní světlo je nejlepší. V domě máme velká okna, takže přes den skoro nesvítíme. V noci už je to horší. To tu samozřejmě po mě nechodíme :-D . Ve všech světel máme led žárovky, takže nás svícení nevychází draho. Vybral jsem taková běžná světla a vypínače z https://www.elfetex.cz/…vky/vypinace . Nepotřebuji mít nic extra stylového. Rozhoduje u mě cena.

 • Valerie Polášková
  Valerie Polášková

  Denní světlo je určitě důležité, ale já jsem toho názoru, že podceňovat by se nemělo ani umělé světlo. Hlavně tedy aby bylo kvalitní. Právě toto jsme teď hodně řešili u nás doma. Hlavně v obývacím pokoji jsme prostě měli málo světla. Celý byl osvícený jednou žárovkou a jednou lampou. To na tak velký prostor ani zdaleka nestačilo. Nakonec jsme si tedy nechali udělat komplet nová světla. O všechno se nám naštěstí postaral tento elektrikář Praha – 8: https://elektro-elefant.cz/praha-08/

 • viv viv
  viv viv

  Denní světlo je skvělá věc. I když bydlíme v bytě, nechali jsme si udělat taková světla která vypadají jako denní světlo, takže v době to nevypadá jako v kobce. Takže vřele doporučuji. Co se týče žaluzií závidím lidem co mají baráček, že mají tu možnost venkovních žaluzií. I když třeba senzory či optické závory https://www.schmachtl.cz/…ticke-zavory venku nemusí být optimální volbou v systému žaluzií.

 • Jana Plecháčová
  Jana Plecháčová

  Osvětlení potřebuje doma každý, si myslím. Bez něj to nejde, může být jak dekorativní, tak i vyloženě praktické. Jestliže je někdo zastánce klasiky, ale vyhýbá se ani modernímu stylu, tak si tady rozhodně přijde na své, protože takové zboží tu mají – https://www.topspani.cz/…oznice-4673/. Stačí jen projít kategorie a vybrat si z velkého množství.

 • Martička Nová
  Martička Nová

  S manželem pracujeme v kancelářích, které propouští opravdu hodně světla. V Praze jsem si při studiích z důvodu nedostatku peněz nechala udělat tetování u kamaráda a ten inkoust mu nějak dobře nedrží. Proto přemýšlím, že si nechám u https://odstraneni-tetovani-laserem.cz profesionálů tetování laserem odstranit. A nikdy už nepřistoupím na levného tatéra.

 • František Klapal
  František Klapal

  Tohle je téma, o kterém se podle mě málo mluví a všichni to tak nějak odbývají. Přitom jsou reálné výzkumy na to, jak světlo ovlivňuje práci. Ostatně o rizicích na pracovišti mluví třeba tento článek: https://www.ardon.cz/…a-pracovisti a nedostatečné osvětlení je samozřejmě jedno z nich. Jenže spousta zaměstnavatelů to řeší obligátní zářivkou a už neřeší, že to je při dlouhodobém vystavování taky riziko, jen jiného druhu. Ono když člověk vidí plechové haly bez oken nebo střešních oken, tak by brečel. Přitom při vhodném denním osvětlení se firmě sníží náklady…

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace