1 minuta
Vzdálenost tabulí tvořících dvojsklo (nebo trojsklo) vymezuje různě široký, dutý distanční rámeček, který zabraňuje kondenzaci vodních par mezi skly. Obvodové spojení skel a distančních rámečků je provedeno adhezním, trvale plastickým tmelem, který funguje jako bariéra proti pronikání vlhkosti do meziprostoru izolačního skla. Standardním řešením jiných dodavatelů bývají rámečky z hliníku. Ty ale kvůli své vodivosti vytvářejí tzv. tepelný most a do jisté míry degradují tepelně-izolační kvalitu skla. V reálném životě se tento tepelný most projevuje tvorbou potných pásků na okrajích skla. K omezení tohoto jevu většina výrobců oknen nabízí rámeček s označením SWISSPACER. Je vyroben ze speciální hmoty obohacené o skleněné vlákno. Extrémně tenká fólie z ušlechtilé oceli nebo hliníku, která pokrývá tělo rámečku zajišťuje utěsnění proti vlhkosti, zabraňuje úniku plynu a vytváří optimální podmínky pro přilnavost těsnících tmelů. Materiál je mechanicky odolný a stabilní až do teploty 100°C, nepropouští UV záření a zamezuje kondenzaci vodních par.
Distanční rámeček Swisspacer

Je to dobře vysvětleno? Dejte o tom vědět ostatním!

Více k pojmu Distanční rámeček Swisspacer v článcích

Tip na odborný pojem

Nenašli jste co jste hledali nebo o pojmu víte víc? Přihlaste se a navrhněte nový pojem o kterém máme napsat nebo rovnou napište i jeho definici. Pomůžete tak ostatním.

Nejnovější krátké zprávy

Poslední z diskusí

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace