SPEDOS Vrata 2 minuty
Pomalu se blíží zima a s ní spojené topení. Právě náklady na vytápění výrobních a skladovacích hal jsou vždy značné a není výjimkou, že mnohdy také neúměrně zatěžují samotný provoz dané společnosti. Správci a vlastníci se často snaží ušetřit výběrem vhodného zdroje vytápění, volbou lepšího tarifu energií nebo zateplením budovy. Obecně však platí, že teplo uniká otevřenými dveřmi a vraty, které se hold musejí otevírat. Až 80 % tepelných ztrát lze ušetřit použitím lamelových clon, kyvných nebo rychloběžných vrat.
Tři řešení úspory tepla, která přispívají ekonomice provozu podniků

Protiprůvanové vratové clony

Lamelové clony

Clony umožňují průchod zaměstnanců nebo průjezd vysokozdvižných vozíků, aniž by došlo k citelnému úniku tepla a průvanu v průmyslové haly. Jsou vyrobeny z měkčeného PVC, zároveň se jedná o jednu z nejekonomičtějších protiprůvanových uzávěrů. Lze přizpůsobit přání zákazníka díky 4 konstrukčním variantám.

lamelové clony Spedos

Výhody lamelových clon

 • vhodné řešení pro každou vytápěnou halu nebo sklad
 • úsporný typ protiprůvanového uzávěru
 • tlumí hluk od strojů
 • zabraňují vnikání prachu

Kyvná vrata

Vrata jsou efektivní variantou protiprůvanové clony, zejména díky její vysoké odolnosti proti mechanickému poškození a bleskovému otevření/zavření při průchodu zaměstnanců nebo průjezdu manipulační techniky. K ovládání vrat stačí pouhé potlačení.

kyvná vrata Spedos

Výhody kyvných vrat

 • velmi rychlý chod vhodný do potravinářských provozů
 • snadná údržba
 • jednoduchá konstrukce
 • zabraňují vnikání nečistot

Rychloběžná vrata

Rychloběžná, nebo také rychlonavíjecí vrata jsou navrhnuta, aby splňovala velmi náročné požadavky výrobních hal, a to díky špičkové technologii, maximální bezpečnosti a modernímu vzhledu. Zároveň však slouží k oddělení klimaticky i charakterově různorodých provozů. Zaručují minimalizaci tepelný ztrát, dlouhodobou životnost, jednoduchou obsluhu a údržbu.

rychloběžná vrata Spedos

Výhody rychloběžných vrat

 • nejmodernější typ vrat vhodný pro robotizované provozy
 • vysoce výkonný pohon
 • snadné ovládání
 • zabraňují šíření prachu a hluku od strojů
Vyberte si některý z našich produktů a zašlete nám nezávaznou poptávku nebo dotaz.

Společnost SPEDOS patří mezi přední české výrobce průmyslových dveří a vrat. Jejich produkty jsou navrhovány a konstruovány, aby splňovaly přísné kvalitativní normy. Díky nejširší servisní síti s nepřetržitým provozem je právě SPEDOS vhodným partnerem pro vaše podnikání.

spedos_logo

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě SPEDOS Vrata, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil SPEDOS Vrata nebo web spedos.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu SPEDOS Vrata a ona se vám sama ozve!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (4 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • ester nová
  ester nová

  Já doporučuji každému do domácnosti pořídit thermo přikrývky a polštáře. Dobrý výběr mají třeba na https://www.kvalitex.cz/…-a-polstare/ a co jsem se koukala, tak hodně věcí mají skladem. S trochou štěstí by vám to mohli vyřídit ještě do Vánoc, tak se uvidí. Kolik tisíci korun ročně zaplatíte za plyn vy? By mě vážně zajímalo.

 • Martička Nová
  Martička Nová

  Když je venku škaredě, potažmo zima, tak je načase začít topit a někteří mají tu možnosti přitopit si v krbu. Kdo však ještě není rozhodnutý, tak tady mají na výběr plno https://rocal.cz/designove-krby designových krbů. Nemusíte se bát toho, jak vypadají, mají plno moderních funkcí. Navíc dokážou vytopit celý dům, což se vyplatí.

 • Ivana Navrátilová
  Ivana Navrátilová

  My jsme se ve firmě zaměřili spíš na to, abychom levně vytápěli. Takže přišla na řeč tepelná čerpadla země-voda https://mastertherm.cz/…a-zeme-voda/ nebo vzduch voda. Nakonec jsme zvolili země-voda, protože máme na firmě pozemky, kde se daly udělat laciné vrty a sondy. Takže vytápíme tak. A ta úspora je tam znát. A co se týče mrazáku, které ve firmě máme, tak ty jsou samozřejmě hermeticky uzavřené a využíváme klasické plastové pásy, které jsou podle mě nejlepší.

 • Ladislav Novák
  Ladislav Novák

  Pěkný den. Zajímavý článek a určitě inspirace. Co jsem tak zaslechl, tak do práce na vytápění haly a skladu jsme instalovali směšovací ventily, díky kterým se dá efektivně regulovat teplota. Něco jsem o nich četl tady https://proclick.afriso.cz/ a zní to celkem smysluplně. Přemýšlím jestli by se to vyplatilo i pro domácnost…

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace