NEXT 1 minuta

Nejsou dveře jako dveře a dvojnásob to platí u dveří bezpečnostních. Pokud chcete účinně chránit své domovy, majetek i zdraví, vybírejte pečlivě. Poradíme vám, na co si dát pozor.

Na co si dát pozor při výběru bezpečnostních dveří?

Zjistěte si skutečného výrobce a zemi původu

Každý měsíc instalujeme bezpečnostní dveře Next místo řady vykradených nekvalitních dveří, které se jako bezpečnostní dveře bohužel jen tvářily. Nejčastěji se jedná o lehké plechové dveře dovezené z Polska nebo Číny. Ve své zemi původu se prodávají za zlomek ceny, za kterou jsou nabízeny na českém trhu. A o reálné bezpečnosti se většinou mluvit nedá. Certifikáty jsou často neplatné, falešné či propadlé. Oblíbeným trikem je, že dostanete certifikát k jinému typu dveří.

Obstojí jen dveře s platnými certifikáty pro Českou republiku

Opravdu kvalitní produkt musí mít nejen certifikát z českých zkušeben dle evropských norem, ale i výrobu kontrolovanou certifikačním úřadem. Jinak totiž nemáte žádnou jistotu, jestli firma vyrobila a dodala Vám výrobek, který je na daném certifikátu.

Bez platných certifikátů nemáte jistotu, že se k vám zloději nedostanou, navíc v případě vloupání vám může pojišťovna odmítnout plnění.

Pokud vybíráte z několika dodavatelů, ověřte si existenci certifikátů akreditované zkušebny zde:

http://www.trezortest.cz/zarazeni/bezpecnostni-trida-3/

Všechny NEXTY certifikujeme

Podívejte se, jak probíhají testy bezpečnostních dveří a jak je snadné překonat dveře standardní.

Smutná praxe

Nenechte se podvádět předraženými nekvalitními výrobky. Dávejte pozor i na certifikáty pro vložky a kování, které ke dveřím dostanete. Měly by být ve stejné bezpečnostní třídě. Rovněž nekvalitní montáž může zcela znehodnotit bezpečnost produktu.

Bezpečnostní dveře určitě nikdy nekupujte ani nevylepšujte u podomních obchodníků.

next_logo

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě NEXT, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil NEXT nebo web next.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu NEXT a ona se vám sama ozve!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (2 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Michal Cemper
  Michal Cemper

  Přiznám se, že my jsme teda o dveřích do domácnosti moc nepřemýšleli. Vybrali jsme dveře od https://produkty.vyberdomov.cz/…e/dvere-231/ které se nám hlavně líbily. :-) Nemluvím teď tedy samozřejmě o vchodových. Tam máme dveře s bezpečnostní vložkou. Ale je pravda taky, že bydlíme v sedmém patře v paneláku, kde máme hlavní vchodové dveře dobře zabezpečené a přístup jenom přes kód. ;-)

 • Kamca Cizkova
  Kamca Cizkova

  Ahoj, moc zajímavý článek. My si teď plánujeme koupit bezpečnostní dveře, tak sháním nějaké informace. Rozhodli jsme se tak po tom, co vykradli naše sousedy… Manžel narazil na tuto firmu: https://zamecnik-mladaboleslav.cz/, která má fakt super ceny, tak je asi vyzkoušíme. Už se moc těším, až ty dveře budeme mít a budu se cítit bezpečněji!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace