ISOTRA 1 minuta

Venkovní žaluzie jsou sice odolné, ale nánosy špíny se na nich mohou neblaze podepsat. Téměř neustále na žaluzie útočí nečistoty šířící se vzduchem – prach, pyl nebo špína způsobená hmyzem. Aby tak byly stále krásné a v perfektním stavu, měli byste svoje žaluzie čistit alespoň dvakrát ročně, a to vždy po skončení zimy a léta.

Jak čistit venkovní žaluzie snadno a rychle?

Jak na to?

 1. žaluzie sklopte do svislé polohy
 2. navlhčete je vodou
 3. očistěte je houbou nebo jemným hadrem namočeným do mýdlové vody nebo jaru – hadřík a houba by neměly být vyrobené z hrubého materiálu
 4. na závěr nečistoty smyjte čistou vodou

Kromě hadříku můžete použít i klasickou zahradní hadici. Pouze dávejte pozor, aby proud vody nebyl příliš silný. S chemií to nepřehánějte a dbejte na to, abyste na čištění nepoužívali příliš agresivní chemii. I když je povrch žaluzií vyroben z extra odolného hliníku, nevhodný čisticí prostředek mu může ublížit. Proto na žaluzie nikdy nepoužívejte žádné čisticí pasty, písky, ředidla apod. Vystačíte si jen s mýdlovou vodou nebo obyčejným jarem, který má doma každý.

Obecně platí, že žaluzie v nízkých patrech zvládnete vyčistit sami. Pokud ale bydlíte ve vyšších patrech a na žaluzie nedosáhnete, využijte firem, které se na čištění venkovních žaluzií specializují.

Zdroj obrázků: https://www.isotra.cz/.
logo_isotra

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě ISOTRA, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil ISOTRA nebo web isotra.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu ISOTRA a ona se vám sama ozve!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (jeden komentář)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Valerie Polášková
  Valerie Polášková

  To je super návod, mockrát díky. Si to budu muset někde uložit. My se právě chystámě pořizovat si venkovní žaluzie. Chtěli bychom je do všech oken na jižní straně domu. Tam totiž svítí nejvíc. Zatím to vypadá, že si je necháme udělat od https://svetstineni.cz/…zaluzie.html Momentálně máme v oknech klasické vnitřní žaluzie, ale bohužel u nich to stínění není nic moc. Myslím si, že ty venkovní budou mnohem lepší.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace