méně než minuta
Zdeněk Velešík

Uvažuji o koupi nových plastových oken a nevím jestli volit profily dle třída síly stěn A nebo B...….

Reakce (7 komentářů)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Pavel Albrecht
  Pavel Albrecht

  Máte někdo zkušenosti z kontrolou profilů ještě před montáží ? Jde mi to, že se může stát, že ve smlouvě je něco, na vzorku v prodejně taky něco, ale na hotovém výrobku už to může být jinak. Má smysl dávat do smlouvy třeba odstavec, že chci okno náhodně vybrané při dodávce rozřezat a zkontrolovat ?

 • Jiří Urbanovský
  Jiří Urbanovský

  Dobrý den. Pokud chcete kvalitní plastová okna, tak určitě požadujte, aby okna byla vyrobena z profilu třídy A, který je nejtlustší, má nejvíce materiálu a proto má nejlepší vlastnosti. Mimo to také ale požadujte, aby okna byla vyrobena z prvoplastu, jelikož ten lépe drží ve svárech a oknům přidává na životnosti. Pokaždé chtějte znát původ oken, protože na trhu je mnoho překupníků kteří nemohou ručit za kvalitu, původ ani technologický postup při výrobě. Všechny tyto informace si pak nechte zapsat do kupní smlouvy, protože při případných nepříjemnostech budete v právu Vy.

 • Zdeňka Červinková
  Zdeňka Červinková

  Pracuji ve společnosti PRAMOS a mohu doporučit. Je třeba zvolit dobré rozměry křídel, u větších jsme nuceni dávat silnější sklo –6mm a váha se tak zvyšuje. Potom se dávají i silnější panty. Zašlete poptávku na info@pramos.cz, případně dotazy, navštivte jakoukoliv pobočku. Všude máme ukázky průřezů našich profilů. Nabízíme 7komorový profil PENTA PLUS a osmikomorový SPACE. Vše s výztuhami včetně rohů.

 • František Král
  František Král

  Plastové okno není jenom o profilu, ale taky o výztuze, kování a těsnění, skle atd. To bere v potaz. Protože jestli zvolíte profil o síle stěny A tedy nad 2,8 mm je sice větší jistota statické pevnosti a pevnosti svárů, ale stejně okna nemusí fungovat. Stačí když Vám udělají špatnou montáž a vy po 1 měsíci zjistíte, že vám vypadává křídlo z horního závěsu. Proto je asi dobré volit spíše místí firmy s tradicí které Vám zaručí funkčnost celého výrobku v průběhu záruky i po záruce.

 • Ivo Němec
  Ivo Němec

  mohu doporučit firmu Alu.plast z Kaplice. Máme od nich okna a dveře na rodinném domě.
  Taktéž vyrábí z profilu A.

 • Jan Antonín
  Jan Antonín profesionál

  Pokud chcete doporučit výrobce oken z plastového profilového systému A, tak je to Pramos, a.s. nebo všichni prodejci či výrobci z profilového systému VEKA, která nenabízí nic jiného než A variantu.

 • Jan Antonín
  Jan Antonín profesionál

  Jak víte na trhu v ČR jsou profily jak třídy A tak třídy B. Nedá se jednoznačně říci, že B profil je špatný, je ale jasné, že A profil má více materiálu a je staticky odolnější. Znám ,ale spoustu firem, které i přes fakt, že staticky udržet plastové výrobky v exteriéru používají B profilový systém a navíc statiku jistí zesílenými výztuhami, nebo uzavřenými profilovými výztuhami nebo dodatečnými falcovými výztuhami u balkonových či terasových dveří.
  Rozhodně, ale nepočítejte, že když koupíte A profily že nemusíte mít v budoucnu problémy s funkčnostií, protože každý výrobek má svoje hraniční rozměry, je staticky namáhán a okno netvoří pouze plast, ale také výztuhy, kování, sklo, kotvení, těsnění, napojení do připojovací spáry atd.), tohle vše synchronizovat hraje klíčovou roli v funkčnosti výrobku v budoucnu.
  Dobré bude, když u konkrétního výrobce požádáte o reálné reference na okna podobných rozměrů a typů které potřebujete aby jste si ověřil funkčnost a přístup firmy.

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním! Sdílejte Sdílejte Sdílejte

Kategorie diskusního fóra

Na vaše dotazy čekají 4 profesionálové.


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace