SERVIS CLIMAX, a.s. 3 minuty

Koupelny jsou prostorem, kde si chceme dopřát naprosté soukromí. Z praktických důvodů v nich ale tam, kde je to možné, máme kvůli větrání také okna. A ať už malá nebo velká, stávají se možností, jak nás přes ně mohou sousedé šmírovat, přičemž pozorování se chceme ve většině případů vyhnout. Problém hravě vyřeší elegantní plisé nebo látkové rolety CLIMAX, které zamezí zvědavým pohledům a navíc i zkrotí letní sluneční paprsky.

Plisé v koupelně zastíní vše potřebné

Pokud řešíte otázku vnitřního zastínění v koupelně, máte k tomu stejné možnosti jako kdekoliv jinde v domě. Je ale třeba vyhnout se nekvalitním a nevhodným materiálům, jako jsou například dřevo a papír, které ve vlhkém prostředí mění tvar.

Přizpůsobivě zastíní každé okno

Plisé je látková skládaná žaluzie, která je atraktivní díky své tvarové, barevné i látkové variabilitě. Bez problémů se hodí na jakýkoliv atypický tvar okna – se šikminou i obloukem. Jestli máte koupelnu pod střechou, plisé si poradí i s okny střešními.

1556099746_061_carap_img_8069

Svým širokým výběrem uspokojí plisé i toho nejnáročnějšího zákazníka. Můžete vybírat z nepřeberného množství látek různých dekorů, barev a různých tvarů – pravoúhlý, lichoběžníkový, trojúhelníkový, pětiúhelníkový nebo dokonce šestiúhelníkový. Látky se vyrábějí s různou propustností světla (transparentní, polotransparentní, zatemňující či zcela zatemňovací). Ovládání u plisé pro půlkruhová okna je řešeno pomocí madla, u ostatních variant pak můžete volit motorické nebo ruční ovládání s madlem, šňůrou či řetízkem.

V porovnání s klasickou vnitřní žaluzií vyniká plisé i v dalším ohledu. Intenzitu stínění si můžete nastavit současně stažením či vytažením horního nebo dolního profilu, čímž si vytvoříte stínící pruh libovolné výšky. To oceníte právě v koupelně, kde si plisé v okně naproti sprchovému koutu vytáhnete zdola jen do půlky okna, takže do místnosti stále proniká denní světlo, ale vy se zároveň nemusíte bát o svoje soukromí.

Další výhodou plisé je jeho snadná údržba. Stačí, když ho jednou za čas ponoříte do vodní lázně o teplotě 30 °C s trochou čisticího neagresivního přípravku. Látku v ní důkladně omyjte, pak stlačte, aby se dostala ven přebytečná voda, a nakonec ve stažené poloze vyvěste, než uschne. Během sušení plisé několikrát stáhněte a vytáhněte, aby se zachovalo tvarování látky,“ doporučuje Filip Šimara, obchodní ředitel největšího českého výrobce stínění CLIMAX.

Zastíní a zútulní domov

1556099566_12_7_fantazie_ref-(2)

Látkové rolety dokáží chladně působící prostředí koupelen zjemnit a zútulnit. Nejsou náročné na údržbu, snadno zkrotí horké sluneční paprsky a současně ochrání soukromí před nechtěnými zraky zvenčí. Ovládají se buď manuálně s řetízkem nebo motoricky pomocí dálkového ovládání. Ani střešní okna pro ně nejsou žádnou překážkou. Látková roleta Fantazie s propracovaným mechanismem zaručuje, že nedojde k vysunutí látky z postranních lišt ani při sklonu okna.

1556099572_varieta–(11)

Obdobně jako u plisé můžete vybírat z látek s různou propustností světla a ze širokého spektra vzorů a barev. Od jemných neutrálních barev přes studené až po sytě barevné odstíny, které vaši koupelnu rozehrají nejrůznějšími barvami. Designovou látkovou roletu Varieta, která zastíní okno až o šířce 285 cm, nabízí CLIMAX spolu s kolekcí 256 látek.

„V naší nabídce jsou i speciální textilie s ochrannou úpravou do vlhkého prostředí. Proto se nenechte omezovat ve svých představách o barvě ani druhu stínění," radí Filip Šimara.

Zdroj obrázků: https://www.climax.cz/.
climax_logo

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě SERVIS CLIMAX, a.s., která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil SERVIS CLIMAX, a.s. nebo web climax.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu SERVIS CLIMAX, a.s. a ona se vám sama ozve!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (5 komentářů)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Tom Veselý
  Tom Veselý

  Tak u nás v koupelně není plisé, ale spíš plíseň. :D Už s tím bojujeme dlouho. Zkoušel jsem na to různé přípravky, ale stejně se plíseň vždycky vrátí. Došel jsem k tomu, že to asi bude špatným odvětráváním, tak přemýšlím nad tím jestli by třeba nepomohl takový ten ventilátor do koupelny, viz například – https://www.elfetex.cz/…oupelny-a-wc Nemáte s tím někdo zkušenost? Je to vůbec k něčemu?

 • ester nová
  ester nová

  Nám v koupelně se teď poprvé po šesti letech bydlení opravdu nepříjemně ucpalo umyvadlo. To jste neviděli jaký to byl smrad přes celý byt. Nechtěla jsem si vůbec připouštět jak dlouho to ještě budeme muset snášet. Kamarád mně poslal číslo na jednoho pána, který je https://www.instalaterpraha.eu/ instalatér aby se nám na to přišel podívat.

 • Valerie Polášková
  Valerie Polášková

  To je docela zajímavý nápad. Vlastně se musím přiznat, že nad stíněním v koupelně jsem nikdy moc nepřemýšlela. Na druhou stranu je pravda, že nám tam tolik nesvítí a naše koupelna je celkově dost tmavá. Už dlouho bych ji ale chtěla trochu prosvětlit. Říkala jsem si, že bych začala u umyvadlové skříňky. Ta, co máme je stejně taková škaredá. Místo ní bych ráda koupila nějakou světlou. Třeba tady https://www.vybavime-koupelny.cz/…love-skrinky se mi jedna hrozně líbí.

 • František Klapal
  František Klapal

  To vypadá naprosto skvěle! U nás by to ale asi bylo zbytečné, protože v koupelně máme jen jedno malé okénko. Celkově musím teda říct, že by si naše koupelna už zasloužila nějakou tu přeměnu. Hlavně nějaký nový koupelnový nábytek. Něco modernějšího by to chtělo. Mně osobně se velmi líbí například nábytek, který mají tady: https://www.aplomo-koupelny.cz/…do-koupelny/ Ten vypadá skvěle. :)

 • Dan Shluk
  Dan Shluk

  Musím říct, že na fotografiích vypadá koupelna opravdu nádherně, a tak trošku mne to dohnalo k tomu, abych dořešil rekonstrukci koupelny v našem domě. Manželka mě o to žádá už několik měsíců, tak ji aspoň udělám radost a trochu překvapení. Vybral jsem novou retro dlažbu z obchodu https://www.koupelny-dlazba.cz/retro-dlazba , kterou mám v plánu o víkendu položit a věřím, že to bude vypadat moc hezky ;-)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace