FAKRO CZECH 2 minuty

Každý kout vašeho domu si zaslouží být prozářen paprsky přirozeného světla, a to i když u některých místností nelze použít standardní fasádní okna. Právě v těchto případech je tak ideálním řešením montáž speciálně konstruovaných oken do plochých střech.

Okno do plochých střech – FAKRO

V roce 2015 jsme začali vyrábět okna do plochých střech DXW, která díky speciální konstrukci se zvýšenou nosností a protiskluzové úpravě umožňují chůzi po jejich povrchu a tím pádem i bezproblémový pohyb po terasách nebo střechách.

Díky tomu, že je plocha okna zarovnaná s plochou střešní krytiny, tvoří tato okna nejen bezpečný a využitelný prostor terasy, ale k tomu navíc nenarušují estetický dojem. Je to bezvadné řešení pro terasy a zelené střechy umožňující získání ideálně plochého povrchu střechy se zachováním vlastností střešního okna.

Díky zpevněné konstrukci, protiskluzové úpravě a bezpečnostnímu zasklení s vnějším tvrzeným sklem je okno typu DXW natolik bezpečné, že umožňuje bezproblémový pohyb po jeho povrchu.

Okno do plochých střech DXW přizpůsobené k chůzi po jeho povrchu

Konstrukce

 • Rám okna do plochých střech je vyroben z vícekomorových PVC profilů částečně vyprodukovaných z recyklátu. Vnitřní povrch rámu je bílý (RAL 9010). PVC použité na profily jsou odolné vůči působení kyselin a charakterizují se malou nasákavostí vlhkosti, díky čemuž je lze namontovat do každé místnosti.
 • Vnitřek profilů je vyplněn termoizolačním materiálem, což zlepšuje parametry výrobku. Dodatečné přítlačné profily pod rámem usnadňují spojení okna se střešní krytinou.
 • Okna jsou vybavena bezpečnostním trojsklem se součinitelem prostupu tepla Ug = 0,5 m2/K.

Funkčnost

 • Díky speciální zpevněné konstrukci a protiskluzové úpravě je okno přizpůsobené k chůzí po jeho povrchu, což je důležité zejména v případě užitkových teras/střech, kde okno zarovnané s plochou střechy umožňuje nejen bezpečnou chůzi, ale nekazí ani estetický dojem. Toto řešení zlepšuje využití terasy/střechy.
 • Optimalizovaná konstrukce okna do plochých střech dovoluje montáž vnitřních doplňků.
 • Standardně dostupné přítlačné profily pro asfaltovou lepenku nebo jiný krycí materiál usnadňují spojení okna do plochých střech se střešní krytinou.
 • Úkolem okna je přísun přirozeného světla do prostor pod plochými střechami.

Bezpečnost

Díky zpevněné konstrukci, protiskluzové úpravě a bezpečnostnímu zasklení s vnějším tvrzeným sklem je okno typu DXW natolik bezpečným, že umožňuje bezproblémový pohyb po jeho povrchu.

Energetická úspornost

 • Okna do plochých střech byla naprojektována tak, aby maximálně omezila tepelné ztráty.
 • Vnitřek profilů je vyplněn termoizolačním materiálem, který dodatečně zlepšuje termoizolační parametry výrobku.
 • Okno typu DXW je dostupné s pasivním trojsklem se součinitelem Ug = 0,5 m2/K.


logo_fakro

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě FAKRO CZECH, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil FAKRO CZECH nebo web fakro.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu FAKRO CZECH a ona se vám sama ozve!

Tento článek tento týden nikoho neinspiroval, ale tento měsíc jich bylo celkem 3.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (jeden komentář)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Ivana Navrátilová
  Ivana Navrátilová

  Díky moc, tohle se nám bude určitě hodně hodit. My si totiž teď necháváme trochu opravit naši střechu, takže se nám hodí prakticky jakýkoliv tip, který se motá kolem střechy. Chtěli bychom mít úplně nová okna, novou střešní krytiny nejlépe s posypem atd. Na tu střešní krytinu už jsme si našli firmu, která by to zvládla. Jmenuje se https://www.blachotrapez.cz/…ny-s-posypem … Neznáte někdo?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace