ISOTRA 2 minuty
Informace o možnosti získání dotace na venkovní stínicí techniku v rámci programu Nová zelená úsporám – oblast podpory A – zateplení rodinných domů.
Nová zelená úsporám i na stínící techniku

Program Ministerstva životního prostřední patří k nejefektivnějším programům v ČR zaměřeným na úspory energií v rodinných a bytových domech. Záměrem programu je dosáhnout úspory energie v konečné spotřebě a stimulovat ekonomiku ČR s dalšími sociálními přínosy (např. zvýšení kvality bydlení občanů, zlepšení vzhledu měst a obcí, nastartování dlouhodobých progresivních trendů).

355466

Na co se dotace pro rodinné domy poskytuje?

Jednou z novinek v programu je získání dotace na venkovní stínicí techniku – s ručním ovládáním částkou 500 Kč/m2 stíněné plochy okna, s inteligentním automatickým ovládáním částkou 1 000 Kč/m2.

Kdo může žádat o dotaci?

Žádat může každý vlastník nebo stavebník rodinného domu, a to jak fyzická osoba, tak i právnická osoba.

Kdy se může žádat o dotaci?

Příjem žádostí probíhá kontinuálně až do 31. prosince 2021. Žádost můžete podat před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací.

355467

Jak žádat o podporu?

Žádosti o dotaci se přijímají elektronicky, formulář žádosti je umístěn na webových stránkách www.novazelenausporam.cz. Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací.

V pondělí 15. října 2018 byla spuštěna nová aplikace pro příjem žádostí v programu Nová zelená úsporám, a to na adrese https://zadosti-nzu.sfzp.cz. Od tohoto data bude možné požádat o dotaci výhradně prostřednictvím tohoto rozhraní. Stávající verze aplikace bude i nadále zachována pro žadatele, kteří své žádosti podali před 15. říjnem 2018.

Zvýhodnění pro žadatele z Ústeckého, Karlovarského a Moravskoslezského kraje a majitele památkově chráněných objektů.

Základní podmínky Programu

 • Podpořená opatření mohou být provedena dodavatelem nebo svépomocí.
 • Žadatelem o dotaci je vždy vlastník rodinného domu.
 • Dotace se vztahuje pouze na budovy, u nichž byla podána žádost o stavební povolení (či ohlášení stavby) před 1. červencem 2007.
 • Na jeden rodinný dům lze uplatnit jen jednu žádost, ta může obsahovat kombinaci různých opatření (například zateplení, výměnu zdroje tepla a instalaci solárních panelů).
 • Podpořená opatření je třeba dokončit do 24 měsíců ode dne akceptace žádosti.
 • Rozhodné datum pro stanovení způsobilosti výdajů je max. 24 měsíců před datem evidence žádosti.
 • Při provedení prací svépomocí a instalace stínicí techniky je rozhodným datem pro stanovení způsobilosti výdajů září 2018 včetně.

Bližší informace o programu nejdete v letáku pdf: Nová zelená úsporám pro rodinné domy.

logo_isotra

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě ISOTRA, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil ISOTRA nebo web isotra.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu ISOTRA a ona se vám sama ozve!

Tento článek inspiroval tento týden 3 lidi.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (2 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Jana Vláčilová
  Jana Vláčilová

  Mockrát díky za tip. Já si myslím, že my toto už máme tak nějak vyřešené. Letos jsme si pořídili tepelné čerpadlo a nová okna. Myslím si, že to nám co se týče úspor hodně pomůže. Je ale pravda, že i tak pořád šetříme jak jen to jde. Třeba na nákupech. Já ráda nakupuji přes internet, ale je pravda, že někdy to leze do peněz. Když ale člověk umí využívat slevové kupony z https://slevovykupon.net/ tak to není tak hrozné.

 • Jakub Rygl
  Jakub Rygl

  V dnešní době jsou dotace už skoro na všechno. My jsme po Novém roce využili dotace na fotovoltaické elektrárny, aby nás její pořízení nestálo tolik peněz. S vyřizováním dotací nemáme žádné zkušenosti, tak jsem se obrátili na https://www.trienergo.cz/…otovoltaiku/ , kteří nám ji pomohli zařídit.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace