SVĚT OKEN 2 minuty

Jestliže máte stará okna nebo se vám zdá, že vaše okna špatně izolují, můžete si pořídit nová okna nebo si jen nechat vyměnit skla. Druhá varianta je logicky výrazně levnější, a to minimálně o 50 %. Toto zateplení oken vám ušetří peníze na vytápění bytu a zároveň se zvýší i vaše pohodlí v domě. Nová izolační dvojskla mají přitom i další výhody: radikálně se sníží rosení oken v zimě, zlepší se zvuková izolace a v létě se zase s kvalitními skly interiér méně přehřívá.

Jak vyměnit stará nebo rozbitá skla za nová?

Jak výměna skel probíhá

Výměna skel je celkem jednoduchá a zvládne se v normálním bytě během jediného dne za běžného provozu. Jako první k vám přijede technik, který okna zaměří a obratem vám udělá cenovou nabídku. Když budou skla vyrobena, přijedou řemeslníci, kteří skla vymění. Sklo se do křídla uchytí pomocí speciálního plastového profilu, nic se nebourá a v bytě pak po montáži není žádný nepořádek.

U památkově chráněných objektů nebo tam, kde jsou plastové profily nevhodné, je možné dvojsklo osadit do vyfrézované drážky, čímž se zachová původní vzhled okna.

Kdy je výměna skel možná

Prakticky je možné vyměnit skla u jakéhokoliv okna. U kastlových či šroubovaných oken stačí obvykle vyměnit jen vnější sklo, kde se doporučuje dát kvalitní izolační dvojsklo nebo dokonce trojsklo. Výměna skel se dá dělat během celého roku, tedy i v zimních měsících.

Na začátku jsme zmínili, proč vůbec skla měnit. Samozřejmě můžete investovat do nových oken, což je ideální varianta. Když však chcete ušetřit, můžete o výměně skel uvažovat. Sklo tvoří cca 80 % plochy okna, když se tedy zaizoluje kvalitním dvojsklem, rázem se zlepší jeho vlastnosti. Když vám navíc profukuje kolem okna, není problém mezery mezi rámem a křídlem vyřešit za pomoci nového těsnění, což je vzhledem k výměně celých skel minimální investice.

Pro výměnu skel oslovte ideálně spolehlivého dodavatele oken, který váš požadavek obratem nacení. Vždy je lepší jednat s firmou, která kromě internetových stránek provozuje i kamennou prodejnu.

Zdroj obrázků: https://www.svet-oken.cz/.
svetoken-logo

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě SVĚT OKEN, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil SVĚT OKEN nebo web svet-oken.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu SVĚT OKEN a ona se vám sama ozve!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (5 komentářů)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Michal Cemper
  Michal Cemper

  To, co píšete, není nic jiného než pravda. Nicméně i tak mě překvapuje, kolik lidí tohle stále nepochopilo a má doma stará okna. Přitom s novými okny se otevírají další možnosti. Třeba rekuperační jednotky Pardubice od https://www.recu-clim.cz/…ce-pardubice fungují fakt skvěle, ale chce to mít nejdříve dobře vyřešené těsnění oken, ideálně pak nová okna. Proto se to dává především do novostaveb. :)

 • Tom Veselý
  Tom Veselý

  No, my jsme se nedávno rozhodli vyměnit stará dřevěná okna za moderní plastová a na jednu stranu jsem z nich nadšený, ale jak jsem zjistil, tak díky nim musíme mnohem častěji větrat, jinak se nám tu všude tvoří vlhkost. Přemýšlel jsem jak tento problém vyřešit a napadlo mě, že by mohla stát za to třeba nějaká rekuperační jednotka, viz https://rekuperace-aldes.cz/ Co si o tom myslíte?

 • Karla Nováková
  Karla Nováková

  V létě jsem si nechala vyměnit stará okna za hliníková, jelikož ta stará již skoro vůbec netěsnila. Proto jsem zbytečně platila veliké náklady na vytápění domu plynem, ale ten letos tolik zdražil, že jsem se rozhodla pro vytápění dřevem. Nadchly mě nerezové komíny z internetových stránek https://www.kominycz-eshop.cz/komin-nerezovy/, které mi firma rychle postavila.

 • Petra Nováková
  Petra Nováková

  Já jsem si nechala vyměnit na svém domě hliníková okna za dřevěná, která byla již velmi stará. Můj kamarád mi poradil internetové stránky https://www.crpservice.cz/, kde jsem si vybrala krásná okna a firma mi je vyměnila postupně během několika dní. Nedávno tu byla veliká bouřka a větev mi rozbila sklo u jednoho okna, ale naštěstí mám pojištěná skla, a tak mi pojišťovna hned druhý den poslala firmu, která mi sklo v okně vyměnila.

 • František Klapal
  František Klapal

  Ještě bych dodal, abyste si s firmou dohodli termíny a to, jak to bude probíhat. Nám takhle nechali v pátek rozdělaná okna s tím, že dorazí v pondělí. Přes víkend samozřejmě bouřka, která nám vypláchla bydlení. Ještě že jsme měli z https://armik.cz/ nějaké nepromokavé plachty, které nosím na čundry, jinak by nás to fakt snad vytopilo.

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace