B E M A T E C H méně než minuta

Římské rolety ani závěsy nebývají většinou do stavebních tepelných výpočtů zahrnovány, přestože významně přispívají k vnitřní tepelné pohodě

Stínění jako tepelná izolace - Římské rolety od Bematech

Povrchová teplota např. římské rolety nebo závěsu je v zimě vyšší, než je teplota na vnitřním povrchu okna. Tento rozdíl teplot bývá označován jako tzv. přestupový tepelný odpor. Tepelné ztráty okna v kombinaci s roletou nebo závěsem jsou nižší než tepelné ztráty samostatného okna. Naopak v horkých letních dnech stínící prvek zabraňuje pronikání tepla do místnosti a tím snižuje výdaje na ochlazení prostoru.

bematech

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě B E M A T E C H, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil B E M A T E C H nebo web bematech.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu B E M A T E C H a ona se vám sama ozve!

Tento článek tento týden nikoho neinspiroval, ale tento měsíc jich bylo celkem 1.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (4 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Karla Nováková
  Karla Nováková

  My jsme si pořídili venkovní stínění a jsme s ním velice spokojení. Hlavně se mi hodí při mém každodenním cvičení na akordeon, který jsem si pořídila asi před půl rokem na internetových stránkách https://www.topmuzika.cz/…ordeony-487/. Cvičím během dopoledne, abych nerušila moje sousedy se svým hudebním umem. Proto mi vyhovují venkovní žaluzie, aby mi nesvítilo slunce moc do pokoje.

 • Tom Veselý
  Tom Veselý

  Taky jsem nad venkovním stíněním přemýšlel hlavně kvůli teplu v létě. Hodně lidí mě od toho ale odrazovalo, že to prý až tak dobře nefunguje a že klimatizace je prý mnohem lepší investice. Nakonec to tedy dopadlo tak, že jsem si také koupil klimatizaci, konkrétně od https://www.klimasplit.cz/…klimatizace/ Musím říct, že funguje vážně skvěle. Jsem s ní spokojený, byla to dobrá investice.

 • Ivana Navrátilová
  Ivana Navrátilová

  No nevím jak vám, ale nám se rozhodně tato „technologie“ vůbec neosvědčila… Museli jsme sáhnout po té naší staré dobré klasice a prostě jsme si museli klimatizaci pořídit z této stránky zde – https://www.shop-klimatizace.cz/…e-s-montazi/ … Sice to bylo trochu dražší, ale docela dost fajn kompenzace bylo to, že nám to přijeli namontovat zdarma :-)

 • Jakub Rygl
  Jakub Rygl

  My máme na oknech jen vnitřní žaluzie, takže nám domů proniká dost sluníčka a hlavně tepla. Přemýšlím nad koupí venkovních rolet, ty tomu určitě pomohou. Letos na jaře jsem koupil akorát mobilní klimatizaci ze Vzdušínu https://www.vzdusin.cz/…-klimatizace , protože to bylo nejrychlejší řešení, jak nemít přes léto doma zase nesnesitelné horko.

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace