B E M A T E C H méně než minuta

Římské rolety ani závěsy nebývají většinou do stavebních tepelných výpočtů zahrnovány, přestože významně přispívají k vnitřní tepelné pohodě

Stínění jako tepelná izolace - Římské rolety od Bematech

Povrchová teplota např. římské rolety nebo závěsu je v zimě vyšší, než je teplota na vnitřním povrchu okna. Tento rozdíl teplot bývá označován jako tzv. přestupový tepelný odpor. Tepelné ztráty okna v kombinaci s roletou nebo závěsem jsou nižší než tepelné ztráty samostatného okna. Naopak v horkých letních dnech stínící prvek zabraňuje pronikání tepla do místnosti a tím snižuje výdaje na ochlazení prostoru.

bematech

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě B E M A T E C H, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil B E M A T E C H nebo web bematech.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu B E M A T E C H a ona se vám sama ozve!

Tento článek inspiroval tento týden jednoho člověka a tento měsíc jich bylo celkem 2.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (2 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Ivana Navrátilová
  Ivana Navrátilová

  No nevím jak vám, ale nám se rozhodně tato „technologie“ vůbec neosvědčila… Museli jsme sáhnout po té naší staré dobré klasice a prostě jsme si museli klimatizaci pořídit z této stránky zde – https://www.shop-klimatizace.cz/…e-s-montazi/ … Sice to bylo trochu dražší, ale docela dost fajn kompenzace bylo to, že nám to přijeli namontovat zdarma :-)

 • Jakub Rygl
  Jakub Rygl

  My máme na oknech jen vnitřní žaluzie, takže nám domů proniká dost sluníčka a hlavně tepla. Přemýšlím nad koupí venkovních rolet, ty tomu určitě pomohou. Letos na jaře jsem koupil akorát mobilní klimatizaci ze Vzdušínu https://www.vzdusin.cz/…-klimatizace , protože to bylo nejrychlejší řešení, jak nemít přes léto doma zase nesnesitelné horko.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace