SERVIS CLIMAX, a.s. 2 minuty

Zatímco celé léto jsme přes den chránili své domovy venkovními žaluziemi a roletami před horkým sluncem a užívali si dlouhé večery pod pergolou, na podzim nastává ideální čas na přípravu stínění na zimu. A když se o něj správně postaráme i v zimě, budeme ho moci bez problémů a naplno využívat také další rok.

Jak připravit pergolu a venkovní stínění na zimu? Climax vám poradí

Současným trendem je prodloužit si obytný prostor ven, k čemuž skvěle slouží pergoly doplněné o boční clony. Bioklimatická hliníková pergola ESPACIO v sobě snoubí luxus a funkčnost a její hlavní předností je nadčasový design. Výhodou pergoly ESPACIO je i ochrana před nepříznivým počasím, přirozená ventilace a propracovaný dešťový svod schovaný do nosné nohy. Pergolu je tak možné využívat prakticky celý rok a na rozdíl od dřevěných pergol jsou ty hliníkové snadné na údržbu.

Co je potřeba udělat nejdříve?

Smetáčkem nebo suchým hadříkem ometeme z konstrukce pergoly případné nečistoty, jako jsou listy nebo napadané větvičky ze stromů.

1539845313_espacio-s-listim-%E2%80%93-kopie
1539845316_espacio_uklid-listi-%E2%80%93-kopie

První mrazíky

Když klesne teplota pod pět stupňů, doporučujeme nechat střešní lamely pergoly naklopené do polohy devadesáti stupňů. Při takovém natočení nehrozí jejich přimrznutí ani poničení například kvůli přetížení z napadaného sněhu. Boční clony je vhodné vytáhnout nebo naopak nechat po celou zimu stažené. Po nastavení lamel a clon už s nimi tedy po celou zimu nemanipulujeme, takže nám odpadají starosti až do jara.

1539845314_espacio_naklonene-lamely_2-%E2%80%93-kopie
1539845312_espacio-_naklonene-lamely-%E2%80%93-kopie

Pokud nemáme pergolu, můžeme si opticky užívat více prostoru skrz velká okna. Ta je vhodné chránit venkovním stíněním, které v létě nepropustí nechtěné sluneční paprsky a v zimě naopak zamezí úniku tepla zevnitř. Venkovní žaluzie Z-90 Noval jsou oblíbeným designovým prvkem, díky kterému můžeme stínit a větrat zároveň. Stejně jako rolety zamezí nechtěným pohledům zvenčí. Venkovní rolety Climax navíc zeslabí hluk a minimalizují tepelné ztráty.

Podle odborných měření dokáží stažené rolety snížit náklady na teplo až o 30 %. Vzduchový polštář, který se vytvoří mezi staženou roletou a oknem, navíc funguje jako další izolační vrstva omezující úniky tepla z domu. Také o ně však musíme správně pečovat, a to hlavně v zimě. Venkovní rolety a žaluzie Climax před zimou nejprve očistíme vlažnou vodou a mýdlovým roztokem. Všem agresivním čisticím prostředkům, které by mohly stínění poškodit, se raději vyhneme.

1539845318_udrzba-reolety-%E2%80%93-kopie

U venkovních žaluzií a rolet přes zimu kontrolujeme, jestli lamely nepřimrzly k sobě, vodicím lištám nebo parapetu. Pokud najdeme námrazu, je potřeba ji opatrně odstranit. Případnému poškození předejdeme i tím, že po dobu mrazů necháme rolety a žaluzie ve stejné poloze. Climax svým zákazníkům nabízí i motory s elektronickou ochranou proti přimrznutí rolety nebo jejímu najetí.

climax_logo

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě SERVIS CLIMAX, a.s., která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil SERVIS CLIMAX, a.s. nebo web climax.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu SERVIS CLIMAX, a.s. a ona se vám sama ozve!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (2 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Iva Mrázková
  Iva Mrázková

  My jsme si pod naši pergolu teď dali i naše nová https://www.cyklosvec.cz/elektrokola elektrokola. Je to pro nás totiž takový obraz, jak je to drahé, tak jsme je pověsili na jeden držák a vypadá to u nás jako někde v luxusní společnosti. To se nám s tou pergolou a výzdobou opravdu povedlo.

 • Tom Veselý
  Tom Veselý

  To jsou hodně užitečné tipy. Mockrát díky za ně. Já jsem teď dům celkově připravoval na zimu. Zjistil jsem například, že naše okapy byly v docela špatném stavu, což prý v zimě může pro střechu představovat určité riziko. Nechtěl jsem nechávat nic náhodě a raději jsem tedy z https://eshop.stavinvest.cz/…islusenstvi/ objednal nové a vyměnil je.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace