HT DVEŘE 4 minuty

V případě kovových futer by taková výměna vstupních dveří neměla být problém. Drtivá většina odborníků přesto doporučuje spolu s dveřmi vyměnit také zárubeň a někteří z nich vám dokonce ve vašem vlastním zájmu odmítnou nové dveře do té původní nainstalovat. Proč byste měli do výměny zárubně investovat, když to na první pohled vypadá, že jsou s ní spojeny pouze starosti, rámus, nepořádek a vyšší náklady? Dle odborníků je důvodů hned pět.

5 důvodů, proč si s bezpečnostními dveřmi pořídit i novou zárubeň

Důvody k pořízení nové zárubně

07_d2021e3e09

Důvod číslo 1: Původní zárubně nejsou přizpůsobené novým dveřím

Kvalitní bezpečnostní dveře jsou kvůli své konstrukci velmi těžké a zatěžují panty staré zárubně, která není takovéto váze přizpůsobena. Postupně tak dochází k jejich opotřebení, které vede k tomu, že budete futra stejně muset vyměnit. Nové bezpečnostní zárubně jsou vyrobeny ze silného plechu, jenž je hmotnosti bezpečnostních dveří přizpůsoben.

Důvod číslo 2: 100% bezpečnost pouze s novými zárubněmi

Samozřejmě i zavěšením nových bezpečnostních dveří do původní zárubně zvýšíte ochranu své domácnosti, nikdy ale ne tak dokonale jako se zárubní novou. Pouze ta umožní dokonalé přilnutí dveří a tedy i 100% těsnění a bezpečnost. Zárubeň se po celém svém obvodu navíc vylívá betonem, což zlodějům ještě více komplikuje vniknutí do vašeho obydlí.

Důvod číslo 3: Protihlukové a tepelně-izolační vlastnosti

S novou zárubní a dokonalým těsněním není spojena jen vyšší bezpečnost, ale také další vlastnosti – především ty protihlukové a tepelně-izolační. Díky kombinaci nových dveří a futer dosáhnete toho, že od vás nebude dveřmi utíkat teplo a naopak k vám nedolehnou debaty sousedů na chodbě.

Důvod číslo 4: Snadná a rychlá výměna

Ačkoli má mnoho lidí výměnu zárubní spojenou s nadměrným rámusem a nepořádkem, pravda je to jen částečná. Díky tomu, že se do zárubní lije rychletvrdnoucí beton, trvá výměna jen několik hodin. Velký hluk navíc vzniká pouze při odstraňování původních zárubní a při případné úpravě dveřního prostoru, což zkušeným montérům nezabere příliš času. U profesionálních firem se nemusíte bát ani nepořádku, montážníci před instalací zabezpečí váš majetek proti poškození a na závěr po sobě vše uklidí.

Důvod číslo 5: Stylové řešení

Nové zárubně vám zaručí to, že bude vstup do vaší domácnosti nejen odolný vůči zlodějům, ale v kombinaci s novými dveřmi bude také prostě dobře vypadat. Ačkoli jsou bezpečnostní zárubně vyrobené z kovu, není problém je obložit stejným dekorem dřeva, jaký je na dveřích samotných.

Co by měly splňovat bezpečnostní dveře?

Pří výběru bezpečnostních dveří se zajímejte o to, jestli splňují následující podmínky:

 1. Mají ocelovou konstrukci s natavenou kvalitní dekorativní fólií.
 2. Horní a boční strany konstrukce jsou vybaveny bezpečnostními čepy, které dveře chrání před vysazením z pantů.
 3. Pozornost věnujte také bezpečnostnímu zámku a kování. Zámky vždy pořizujte dva – centrální zámek tak nebude tolik zatěžován a pro chvíle, kdy jste právě doma, můžete využít přídavný horní zámek. Ten je vybaven tzv. vrtulkou umožňující zamknutí z interiérové strany bez použití klíče.

Jak probíhá výměna dveří a zárubní?

 • Vše se stihne během jednoho dne. Většinou hned ráno přijede montážní firma, která prověří, zda budou vámi vybrané dveře do vašeho bytu či domu sedět.
 • Pracovníci zajistí podlahu před poškozením a začnou s výměnou.
 • Nejdříve se odstraní původní dveře a zárubeň a dle potřeby se upraví rozměry dveřního otvoru.
 • Do něj se pak nasadí zárubeň nová. Její výška se stejně jako výška dveří případně upraví tak, aby vše dokonale sedělo.
 • Na dveře se poté již přimontují zámky, kování, kukátko a další doplňky.
 • Dveře se nasadí na nové zárubně a vyzkouší se, zda vše funguje tak, jak má.
 • Ve chvíli, kdy je funkčnost zajištěna, se dveře opět vysadí z pantů a do zárubně se nalije rychletvrdnoucí beton.
 • Ten bude tvrdnout zhruba 2 hodiny. Pak už je možno zeď v okolí nové zárubně omítnout.
 • Dveře se finálně nasadí do zárubní a pracovníci ještě jednou vyzkouší, že jdou dobře dovírat a zamykat.
 • Následně po sobě uklidí veškerý nepořádek a spolu se starou zárubní a dveřmi ho odvezou do ekodvora.
 • Vše je zakončeno podepsáním předávacího protokolu a předáním faktury.
htdvere

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě HT DVEŘE, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil HT DVEŘE nebo web htdvere.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu HT DVEŘE a ona se vám sama ozve!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (zatím žádné komentáře - buďte první)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace