SVĚT OKEN 1 minuta
Stínící techniku obecně si každý spojuje s horkými letními dny, kdy nás chrání před sluncem. V praxi se však stínící technika hodí i v chladných dnech, na podzim i v zimě. Nejužitečnější jsou venkovní žaluzie a venkovní rolety. Důležité je, že se jedná o venkovní zastínění. V tomto článku se podíváme na venkovní žaluzie a jejich využití v zimě
Venkovní žaluzie využijete i v zimě

K čemu jsou žaluzie v zimě dobré

Hlavní specialitou a výhodou žaluzií třeba oproti roletám je fakt, že mají polohovatelné lamely. Díky jejich natáčení velmi citlivě regulujeme přísun světla do místnosti. Když máte venkovní žaluzie, jsou zde i další výhody:

 • Zlepšují tepelně izolační vlastnosti. S venkovními žaluziemi uniká okny méně tepla a dovnitř přichází méně chladu. Snižuje se rosení oken a celkově ušetříte za vytápění.
 • Další překážka pro zloděje. Když se k vám někdo bude chtít vloupat přes okno, musí překonat o překážku více. Třeba si to kvůli venkovním žaluziím zloděj rozmyslí (ještě lepší jsou v tomto venkovní rolety).
 • Fungují jako protihluková bariéra. Zatažené žaluzie výrazně snižují hluk z ulice a samozřejmě také zajišťují soukromí v pokoji.
 • Chrání okna. Venkovní žaluzie fungují i jako ochrana oken před nepříznivými povětrnostními podmínkami, ale také před rozbitím okna, třeba když si kolem hrají děti.

Různé lamely, barvy a druhy

V dnešní době můžete sehnat žaluzie s různými typy lamel v různých velikostech a barevném provedení. Kvalitní venkovní žaluzie vám vydrží dlouhá léta. Jejich údržba je celkem jednoduchá, stačí pravidelně otírat jednotlivé lamely od prachu a hlavně si nechat žaluzie namontovat od odborníků.

Nakupujte u výrobce či prodejce, který kromě internetových stránek provozuje i kamennou prodejnu. Je to známka důvěryhodnosti, navíc budete mít místo, kde se můžete o výběru žaluzií poradit, případně kde budete hledat servis žaluzií nebo řešit případné reklamace.

svetoken-logo

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě SVĚT OKEN, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil SVĚT OKEN nebo web svet-oken.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu SVĚT OKEN a ona se vám sama ozve!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (2 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Tom Veselý
  Tom Veselý

  Mně se teda na venkovních žaluziích líbí hlavně to, že díky nim nejde teplo tolik do baráku. Právě s tím tady u nás míváme docela probémy a pak se tu bohužel nedá dýchat. Říkal jsem si, že by to ale mohla vyřešit klimatizace. Díval jsem se dokonce i na nějaké rady ohledně výběru https://www.air-cool.cz/…klimatizace/ a vidím to tak, že do ní asi půjdu ještě než začne léto.

 • Julie Lino
  Julie Lino

  To je pravda, já zatahuju venkovní žaluzie celoročně. Hlavně teda v létě proti sluníčku, ale pak i v zimě na noc, když hodně mrzne. Je to hodně znát, když je před okny ještě něco :-) . I tak máme ale doma přes léto velké vedro. Jak už jsou stěny nahřáté, tak nepomůže ani to, že máme zatažená okna. Zapínám proto skoro každý den klimatizaci, kterou máme objednanou ze Vzdušínu https://www.vzdusin.cz/…-klimatizace . S ní už pak máme doma příjemně :-) .

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace