LOMAX & Co 3 minuty

Extrémní letní teploty nemusí nutně znamenat nesnesitelné vedro v bytě či kanceláři. Řešením totiž může být využití venkovních žaluzií, které odstíní až 94 % tepelné energie a které fungují i jako prvek pasivního chlazení, když efektivně brání přehřívání interiéru.

Venkovní žaluzie LOMAX staví na funkci efektivního pasivního chlazení interiéru

Extrémně tropické léto

 • Podle studie evropského programu Copernicus byl letošní červen celosvětově vůbec nejteplejším v celé historii měření. Teplotu přitom meteorologové zaznamenávají od roku 1880.
 • Podobně na tom byla i Česká republika, podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu byl totiž letos v červnu překonán doposud rekordní rok 2003, když průměrná teplota byla o 1,3 °C vyšší.
 • Nejen v období velkých veder jsou proto ideálním prvkem pro nastolení optimálního klimatu v domácnosti či kanceláři venkovní žaluzie. Kromě samotného zastínění totiž oplývají i funkcí pasivního chlazení, čímž zabraňují přehřívání interiéru.
 • Spolehlivě tak v celé řadě případů nahradí klasickou klimatizaci, která nejen že představuje vysokou investici, ale také vysušuje vzduch v místnosti. Při neopatrném používání pak může způsobit i nepříjemnosti v podobě rýmy či letní angíny.

IMG_7495

Podstata pasivního chlazení

 • Klíčovým prvkem pasivního chlazení i venkovních žaluzií LOMAX je jejich schopnost maximálního zastínění. Zavřené totiž zadrží až 94 % tepelné energie. Ve výsledku jsou tak skoro 10× účinnější než žaluzie vnitřní.
 • Vnitřní žaluzie sice vytvoří stín, většinu tepla však pustí skrz sklo do interiéru, který se tak poté přehřívá. Z hlediska samotné teploty hovoří statistiky o tom, že venkovní žaluzie mohou teplotu v místnosti snížit až o 10 stupňů.
 • Právě eliminace možného přehřátí místnosti je hlavní podstatou funkce pasivního chlazení u žaluzií. Díky tomu, že je daná místnost v celkovém stínu, se tak zároveň neohřívá například její vybavení a uživatel může i bez použití aktivních chladících prvků dosáhnout v interiéru tzv. tepelné pohody.
 • V případě využití dlažby v horkých letních měsících uživatel navíc ocení, že při zastínění podlaha příjemně chladí.

Efektivitu zvyšuje osazení čidly

 • Další velký bonus pak představuje osazení stínění speciálními čidly, která rozpoznají, zda je nutné místnost kvůli přemíře slunečních paprsků zastínit, či při zatažené obloze pustit do interiéru potřebné světlo.
 • Uživatel si přitom může vybrat, zda chce díky celkové automatizaci naplno využít možností pasivního chlazení, nebo se spokojí s možností ovládat stínící techniku na dálku například pomocí tabletu či chytrého telefonu. V takovém případě s ní může manipulovat prakticky odkudkoliv.
 • Společnost LOMAX nabízí ve svém portfoliu venkovních žaluzií hned čtyři typy lamel ve třech různých tvarech. Zatím poslední novinkou je lamela Z70, která oplývá nejlepšími možnými vlastnostmi z hlediska odstínění. Díky menší šířce přitom působí jemnějším a luxusnějším dojmem.
 • Montáž venkovní stínící techniky je zároveň rychlá, snadná, cenově dostupná a zajistí pasivní chlazení bez jakýchkoliv dalších nákladů. Pobyt v domě, kanceláři či bytu tak bude i při extrémních venkovních teplotách pokaždé příjemný.
Zdroj obrázků: https://www.lomax.cz/.
lomax-logo

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě LOMAX & Co, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil LOMAX & Co nebo web lomax.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu LOMAX & Co a ona se vám sama ozve!

Tento článek inspiroval tento týden jednoho člověka a tento měsíc jich bylo celkem 3.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (2 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Julie Lino
  Julie Lino

  My máme na oknech také venkovní žaluzie. Používáme je celý rok a je to hodně znát. Máme je od loňského roku a dokud jsme je neměli, tak jsme měli doma hrozné vedro a v zimě skrz okna zase dost táhlo. Teď máme venkovní rolety i klimatizaci, kterou jsme si objednali ze Vzdušínu https://www.vzdusin.cz/…-klimatizace , takže na léto ideální kombinace :-) .

 • František Klapal
  František Klapal

  Venkovní žaluzie nám doporučili v http://www.pwinterier.cz/ , když jsme s nimi rekonstruovali celý dům. Konkrétně oni nám dělali návrhy interiéru. Osobně si na to nemůžu stěžovat. Jen teda manželka říká, že by mi přála, abych si to zkusil jednou umýt. No jak je to zvenku, tak se samozřejmě víc práší. Ale ty přínosy jsou o něčem jiném. :)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace