GEALAN Holding GmbH 3 minuty

Když Adam Fickenscher v roce 1921 založil firmu na zpracování kožešin, bylo nemyslitelné, že téměř o 50 let později by měla začít výroba plastových okenních profilů. V šedesátých letech si Theo Fickenscher, syn zakladatele společnosti, uvědomil, že vše mluví pro plastové výrobky. Navázal kontakty s chemickým průmyslem a založil obchodní divizi „Zpracování plastů“. Následně dorazily první extrudéry do Oberkotzau a zpočátku vyráběly vodní hadice, madla a šňůry na prádlo. V následujícím kroku následovaly tvrdé PVC profily, jako jsou okenní rolety, dokud v roce 1968 nebyl vyroben první plastový okenní profil, který byl prodán pod názvem GEALAN.

Slavíme 50 let extruze profilů

Během následujících 50 let se GEALAN změnil nejen z názvu produktu na název společnosti. Naše plastové profily byly dále rozvíjeny a optimalizovány – až k dnešním vysoce moderním prémiovým systémům. 

Zde jsou některé milníky naší 50-leté historie extruze profilů.


1968 – extruze prvních okenních profilů

Postupný vývoj sortimentu výrobků z měkkého PVC na výrobky z tvrdého PVC vyvrcholil v roce 1968 při vývoji prvního plastového okenního profilu. Tento vývoj představoval základ pro úspěšnou historii společnosti v oblasti oken.

1980 – technologie acrylcolor

Vývoj „acrylcoloru“ v roce 1980 představuje milník ve výrobě barevných okenních profilů. V procesu koextruze jsou bílá základní tělesa z PVC neoddělitelně spojena s barevným akrylátovým sklem (PMMA). S patentovanou povrchovou technologií acrylcolor a jeho bezkonkurenčními vlastnostmi se GEALAN dodnes výrazně vymyká konkurenci.

1994 – profilový systém S 3000

Systém profilů S 3000 byl uveden na trh v roce 1994 a nastavuje trendy v designu okenního profilu s měkčími obrysy. Díky inovativní technologii a vysoce kvalitním surovinám se společnost GEALAN rozvíjí ve spolehlivého partnera.

2001 – profilový systém S 7000 IQ

V roce 2001 vyvinul GEALAN systém S 7000 IQ s pevným středovým těsněním a hloubkou 74 mm. Prémiový systém má sofistikované řešení vnitřního uspořádání s pěti komorami. Zabraňuje tvorbě tepelných mostů a zvyšuje tepelnou izolaci.

2002 – profilový systém S 8000 IQ

S vývojem profilového systému S 8000 IQ přináši GEALAN na trh systém s konstrukční hloubkou 74 mm, dorazovým těsněním a snadnou zpracovatelností. Konstrukce tohoto všestranného systému se zaměřuje na materiálově optimalizovanou geometrii profilu pro bezproblémové a cenově výhodné zpracování výrobcem oken.

2012 – profilový systém S 9000 jako ucelená systémová platforma

V roce 2012 položila společnost GEALAN základní kámen systémové platformy pro konstrukci oken, balkonových dveří, vchodových dveří a zdvižně posuvných dveří pod názvem S 9000. Jako kombinovaný systém s hloubkou 82,5 mm spojuje S 9000 charakteristiky a výhody středového a dorazového těsnění.


2016 – celoskleněný systém GEALAN-KUBUS®

Uvedením 100 mm hlubokého kvadratického systému GEALAN-KUBUS® na trh definoval GEALAN zcela nové formy designu plastových oken v architektuře. Designový celoskleněný systém zaujme nejužší pohledovou šířkou profilů, vysokým podílem skla a tedy i světla. Velké prosklené plochy vytvářejí nový prostor pro architekty i stavitele.

2018 – posuvný systém GEALAN

Nejnovější inovace od firmy GEALAN je vysoce kvalitní inline posuvný systém s inovativním řešením kování. Sofistikovaný uzavírací mechanismus zajišťuje maximální těsnost a vysoký komfort při každodenním použivání.Dorazili jsme do současnosti, ale zdaleka ne na konec našeho vývoje. 

Těšíme se na příštích 50 let. Budou následovat další inovace – protože odpočinek pro nás nikdy nebyl řešením. Jako naši zákazníci se můžete spolehnout na to, že vynaložíme maximum na neustálé zlepšování našich prémiových systémů i v budoucnu.

gealan

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě GEALAN Holding GmbH, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil GEALAN Holding GmbH nebo web gealan.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu GEALAN Holding GmbH a ona se vám sama ozve!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (jeden komentář)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace