SVĚT OKEN 2 minuty
Fasádní systém, který prosklené hliníkové fasády tvoří, je stále používanější. Jedná se sice o celkem nákladné řešení, ale dosáhnete tím něčeho speciálního, prosklené fasády. Tyto velké prosklené celky dodávají stavbě úplně jiný rozměr, a to jak z vnějšího pohledu, tak hlavně pro ty, kteří se pohybují uvnitř stavby. V tomto článku se podíváme na výhody a další informace o prosklených hliníkových fasádách, které můžete nejčastěji vidět na moderních administrativních a komerčníh budovách, kde vyniknou nejlépe.
10 věcí, které musíte vědět o hliníkových fasádách
 1. Rozmanité tvary prosklených stěn. Hliníkové fasády umožňují řešit rozmanité tvary prosklených stěn a světlíků. Do tohoto systému se dají vkládat různé typy oken a dveří z okenních a dveřních systémů.
 2. Luxusní vzhled. Prosklené hliníkové fasády vypadají opravdu luxusně. Navíc jsou i praktické a i když se jedná o finančně celkem náročné řešení, pořád si to je může dovolit spousta lidí. Nejde zase o tak horentní sumy v porovnání s jiným řešením.
 3. Prosvětlení domu a krásný výhled. Základem, proč si vůbec prosklené hliníkové fasády pořizovat, je právě výrazné prosvětlení stavby a také výhledy z domu na okolí. Někdo tomu říká i vizuální spojení s přírodou, ať už je okolí domu jakékoliv. Obdobné propojení s přírodou vám poskytnou také terasové dveře (ať jsou hliníkové nebo plastové).
 4. Široké využití. Dnes už se tyto fasádní systémy běžně používají u rodinných domů i komerčních objektů. U novostaveb, ale i při rekonstrukci starších domů.
 5. Rychlá montáž. Celý systém je navržen tak, aby se vše dohromady rychle poskládalo. Používají se speciální spony, přesné hliníkové profily, kvalitní nerozbitná trojskla a další.
 6. Jednoduchá údržba. Údržbou se zde rozumí jen občasné mytí oken a hliníkových rámů. Jednou za rok je vhodné pozvat odborníka, ať zkontroluje seřízení oken, čímž se prodlužuje životnost celé fasády.
 7. Dlouhá životnost. Hliník a sklo jsou materiály, jejichž životnost se počítá v řádech vyšších desítek let. Jedná se o fasádní systém s nejdelší životností vůbec.
 8. Vysoká pevnost a odolnost. Hliník je lehký a pevný zároveň. Prosklené hliníkové fasády jsou extrémně odolné vůči všem povětrnostním vlivům, mohou se tak používat i ve velkých výškách.
 9. Systém odvětrávání. Součástí prosklených fasád je systém odvětrávání, který zajišťuje, že vzduch pod obkladem cirkuluje a odvádí vlhkost. Fasáda domu tak dýchá.
 10. Konstrukce je variabilní. Konstrukce prosklené fasády z hliníkových profilů je variabilní a dá se jednoduše přizpůsobit různým požadavkům investora.

Zvažujete hliníkovou fasádu? Oslovte zkušeného českého dodavatele!

svetoken-logo

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě SVĚT OKEN, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil SVĚT OKEN nebo web svet-oken.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu SVĚT OKEN a ona se vám sama ozve!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (4 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Valerie Polášková
  Valerie Polášková

  Jsem celkem zvědavá, jestli se někdy dočkáme toho, že budou hliníkové fasády k vidění třeba i na rodinných domech. Pár takových experimentů už jsem v různých magazínech o bydlení viděla, ale že by se z toho stával například nějaký trend, to se moc říct nedá. Právě fasádu se také chystáme dělat. Jen teda my budeme dělat klasickou omítku. Už na to máme vybrané jedno řešení od Baumitu, viz https://baumit.cz/…itky-a-barvy Radili jsme se o tom s odborníky a prý je to dobrá volba.

 • Karla Nováková
  Karla Nováková

  Hliníková fasáda je velice zajímaví nápad, ale pro náš dům na samotě by se asi moc nehodila. S manželem teď řešíme rekonstrukci našeho domu, a tak jsme našli na internetu https://finuance.eu/blog/, kde nás zaujala stránka hypotéka kalkulačka, na které jsme si spočítali pro nás velice výhodné měsíční splátky s přijatelným úrokem.

 • Iva Mrázková
  Iva Mrázková

  My často zase chodíme na balkon, a tak bychom chtěli vědět, jestli byste neměli nějaké speciální informace o typu nábytku, který se hodí na balkóny. Budeme nakupovat určitě na https://www.finecase.cz/balkon/, kde jsme sehnali řadu kvalitního vybavení do obývacího pokoje a do ložnice. Máme s tím obchodem dobré zkušenosti.

 • Tom Veselý
  Tom Veselý

  Já si teda myslím, že na moderní budovy se něco takového rozhodně hodí. Na klasickém domě bych si ale takovou hliníkovou fasádu jen těžko představoval. Na druhou stranu věřím, že i to je možné. My fasádu už teda máme hotovou, ale teď bych se rád pustil do střechy. Přemýšlel jsem nad tím, že tentokrát zvolím i jinou krytinu, než jsou klasické pálené tašky. Hodně se mi líbí například plechové střechy, viz https://www.stavmat.cz/…hove-strechy

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace