ŽALUZIE NEVA 2 minuty
Každý, kdo dnes staví rodinný dům nebo administrativní budovu, by měl okna osadit venkovními žaluziemi nebo jiným typem venkovního stínění. Výběr ale nebývá úplně jednoduchý – musíte zvolit tvar a šířku lamely nebo třeba barvu žaluzií. Pokud zrovna váháte, kterou variantu vybrat, možná vás inspirují ostatní zákazníci.
Nejprodávanější venkovní žaluzie? Zákazníci preferují stříbrnou barvu a široké lamely

Barvám dominuje stříbrná

Každý týden vyrobíme více než 2 000 žaluzií, barvám jednoznačně dominují stříbrná a šedá. Vůbec nejoblíbenější jsou u našich zákazníků:

 • stříbrná (140)
 • tmavě šedá (716)
 • stříbrnošedá (907)
 • bronzová (780)
 • bílá (010)

Jen první tři barvy ze seznamu tvoří asi tři čtvrtiny naší produkce, takže odhadem 1 500 žaluzií týdně. Potvrzuje se, že zákazníci dnes nejčastěji volí neutrální barvy, na kterých není tolik vidět prach a jsou tak méně náročné na údržbu. Vliv na pořadí oblíbenosti barev mají také architekti – neutrální tóny jako stříbrná, šedá nebo bílá odpovídají trendům moderní architektury.

Rozměry? Co největší

Venkovní žaluzie mají velmi pevné a odolné lamely, takže je dokážeme vyrobit i ve velkých formátech. A zákazníci této výhody naplno využívají. Stále častěji se setkáváme s požadavkem na největší možné žaluzie v naší nabídce – jsme schopni vyrobit žaluzie až 5 metrů široké a 5 metrů vysoké. Maximální plocha ale musí být 20 m², takže například 5 × 4 metry.

Důvod tohoto trendu je zřejmý – čím dál více zákazníků chce ve svém domě maximum světla, takže volí velká francouzská nebo portálová okna přes celou stěnu místnosti. Naše žaluzie často slouží také k zastínění zimních zahrad.

neva-trendy-ve-stineni-1–1280×640

prémiové motory nejen umožňují ovládat žaluzie pohodlně na dálku, ale mají i mnoho užitečných funkcí navíc

Nejoblíbenějším typem je žaluzie Z-90

Při výběru typu a šířky lamely naši zákazníci nejčastěji sahají po tvaru Z o šířce 90 mm. A není se čemu divit. Tyto žaluzie jsou plně domykatelné, lamely na sebe při zatemnění přesně dopadají a vytváří v místnosti téměř naprostou tmu. Díky širokým lamelám navíc skvěle odolávají větru až do rychlosti 88 km/h, takže není nutné je při horším počasí okamžitě vytahovat. A roli nejspíš hraje i vzhled – Z-90 skvěle vypadají, hodí se na moderní domy a nabízíme je ve 22 standardních barvách.

Roste zájem o chytré domácnosti

Z pohledu ovládání nejvíce zákazníků volí žaluzie s motorem, které lze jednoduše ovládat pomocí nástěnného panelu nebo dálkového ovladače. Existují ale i výjimky – například ve Švýcarsku velká část zákazníků stále požaduje venkovní žaluzie s manuálním ovládáním na kliku.

Nikoho pak asi nepřekvapí, že v posledních letech je na vzestupu požadavek na propojení ovládání žaluzií se systémem chytré domácnosti. Žaluzie se pak řídí samy a automaticky reagují například na změny počasí podle předem nastavených scénářů.

Zdroj obrázků: https://www.neva.eu/.
logo_neva

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě ŽALUZIE NEVA, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil ŽALUZIE NEVA nebo web nevapv.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu ŽALUZIE NEVA a ona se vám sama ozve!

Tento článek tento týden nikoho neinspiroval, ale tento měsíc jich bylo celkem 5.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (4 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Kristýna Adamovska
  Kristýna Adamovska

  My máme na oknech hnědé rolety. Líbí se mi, že na nich nejsou tolik vidět nečistoty a k béžové fasádě a černé střeše hezky ladí. Myslela jsem si, že když budeme mít venkovní rolety, tak že doma nebudeme mít horko, ale máme stejně, takže jsme si museli objednat ještě klimatizaci z https://www.air-cool.cz/ a teď už tu máme v létě hezky.

 • Karla Nováková
  Karla Nováková

  V loni jsem se pustila do malé rekonstrukce mého domu, abych zamezila úniku tepla a zbytečně nepřeplácela za vytápění. Nechala jsem si vyměnit okna a k nim naistalovat venkovní žaluzie, které jsem si přála i z bezpečnostních důvodů. Ještě mi kamarád poradil, do jaké komínové sestavy mám investovat. Nakonec jsem si vybrala na https://www.poctivy-komin.cz/, abych mohla vytápět i dřevem, pokud by byl výpadek elektřiny nebo plynu.

 • Petra Nováková
  Petra Nováková

  My i naši přátelé jsme vsadili na venkovní žaluzie i oken, kde jsou obývací pokoje. Za nás se jedná o jedno z nejlepších řešení, díky kterému můžete ušetřit dostatek prostoru a zároveň opticky zvětšit celou místnost. Samozřejmě záleží na tom, jak si ji vybavíte. My jsme veškerý nábytek nakoupili na: https://www.atan.cz/obyvaci-pokoje

 • Martička Nová
  Martička Nová

  Manžílek se také koukal na tyto venkovní žaluzie, ale on tomu vůbec nerozumí. Hihi. On je takové pako, které se jenom prohání na jeho motorce a nic jiného ho nezajímá. Jo ještě ženské, to zase jo. Sígr jeden. Ale aby mi pomohl vybrat něco letní inspirace, toho ani nenapadne https://www.kvalitex.cz/…i-inspirace/

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace