Inoutic / Deceuninck 1 minuta
Všechny terasové systémy Twinson, tedy Terrace, Terrace Massive i novinka Terrace Massive Pro, prošly zkouškou působení vnějšího požáru BROOF (t1) a mohou být tedy bez obav použity na plochých střechách rodinných domů i výrobních prostorů. Jde o jediný kompozitní dřevoplastový (WPC) materiál na střešní terasy a balkony, který tuto certifikaci momentálně má.
Terasy Twinson odolaly při zkoušce působení požáru

 Kromě designu je právě odolnost proti požáru jedním z hlavních kritérií při návrhu povrchů plochých střech. Terasy z materiálu Twinson odolají sálavému teplu i odlétávajícím jiskrám a brání tak šíření požáru.

Zkouška chování střech při působení vnějšího požáru se řídí podle původně evropské normy ČSN EN 13501–5, která stanoví přesný postup testování – zapálí se 600 g dřevěné vlny v drátěném koši, během hoření i po spálení vlny se podle jasných kritérií hodnotí, k jakému poškození povrchu střechy došlo (např. nesmí hořet, doutnat či odpadávat žádné její části). Jde o náročnější zkoušku, než musí splnit materiály „zpomalující hoření“.

logo_inoutic

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě Inoutic / Deceuninck, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil Inoutic / Deceuninck nebo web inoutic.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu Inoutic / Deceuninck a ona se vám sama ozve!

Tento článek tento týden nikoho neinspiroval, ale tento měsíc jich bylo celkem 1.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (2 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Bronislava Veselá
  Bronislava Veselá

  Za mě hustý a určitě by lidstvo mělo na to tomto více pracovat. Požáry bývají dost velký problém. Dnes jsem narazila na protipožární krabice: https://www.kaiser-krabice.cz/…/protipozar/ . nemáte s nimi někdo zkušenosti? přijde mi poměrně blbost, z mého ženského hlediska :D, aby krabice byla protipožární, když je to krabice. A teoreticky když by to fungovalo, dá se na to spoléhat i při větších požárech? Děkuji !

 • Kamca Cizkova
  Kamca Cizkova

  S mým manželem přemýšlíme o koupi nové pergoly. Ta naše současná už vypadá příšerně a protéká. Dokonce jsme se už trošku zbláznili do tohohle nápadu a nakoupili nějakou dekoraci. Skoro všechno jsme sehnali tady: https://www.antikart.cz/. Mají krásné věci, za velmi dobrou cenu. Nakupujeme tam už roky a jsme strašně spokojení.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace