SERVIS CLIMAX, a.s. 1 minuta
Sezona začíná a vy můžete získat dotace na nově pořízené stínění od společnosti CLIMAX. Jaké jsou podmínky programu, kdo může žádat a jakou dotaci dostane ?
Nová zelená úsporám - dotace na stínící techniku CLIMAX
 • Žadatelem o podporu může být vlastník nebo stavebník rodinného nebo bytového domu.
 • Na jeden dům lze podat pouze jednu žádost, ta může obsahovat kombinaci opatření z více oblastí podpory (např. zateplení, rekuperace, instalace stínicí techniky, instalace solárních panelů).
 • Rozhodné datum pro stanovení způsobilosti výdajů je max. 24 měsíců před datem evidence žádosti. Pro instalaci stínicí techniky je rozhodné datum pro stanovení způsobilosti výdajů po 1. září 2018 včetně.
 • Podpořená opatření je třeba dokončit do 24 měsíců ode dne akceptace žádosti.

Výška dotace

500 Kč/m2
plochy stíněné výplně otvoru na obálce budovy pro stínicí techniku s manuálním ovládáním (mechanické i motorické ovládání, např. pomocí nástěnného vypínače nebo dálkového ovladače)

1000 Kč/m2
plochy stíněné výplně otvoru na obálce budovy pro stínicí techniku s inteligentním motorickým řízením dle definice: je automatické ovládání stínicí techniky na základě vyhodnocení dat z intenzity slunečního záření, časového denního režimu uživatele a celoročního pohybu slunce

climax_logo

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě SERVIS CLIMAX, a.s., která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil SERVIS CLIMAX, a.s. nebo web climax.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu SERVIS CLIMAX, a.s. a ona se vám sama ozve!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (2 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Kristýna Adamovska
  Kristýna Adamovska

  My chceme časem taky využít dotace na fotovoltaiku. Ale to až po kolaudaci. Máme vyhraněný rozpočet na stavbu, tak doufám, že se do něj vejdeme. Tyto věci navíc musí ještě nějaký čas počkat. Teď manžel natahuje elektřinu, a to naštěstí není nijak nákladná položka. Objednal si silové kabely cyky a další věci z https://www.elfetex.cz/…ely-a-vodice , tak mu to přišlo až domů a byla to pořádná krabice :-D .

 • Valerie Polášková
  Valerie Polášková

  Díky moc za článek. Právě úspory na vytápění teď stejně jako všichni taky hodně řešíme. Kupovat svetry pro celou rodinu mi nepřijde jako ideální řešení, tak jsme raději přešli na jiný druh vytápění. Teď máme tepelné čerpadlo a myslím si, že to nám s těmi úsporami během zimy hodně pomůže. Velká výhoda je, že se dnes dají stále získat dotace na tepelná čerpadla. Víc se o tom dá dočíst třeba tady: https://mastertherm.cz/…adlo/dotace/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace