2 minuty
Také si vždy před odjezdem na dovolenou vzpomenete na Harryho a Marva z filmu Sám doma, kteří tuto dobu využívali k vykrádání domů? Nedejte zlodějům šanci! Poradíme vám, jak na to.
Jak zabezpečit vaši domácnost, než odjedete na dovolenou?

Začněme smutným číslem: 80 % případů vloupání se policistům nikdy nepodaří vyřešit. Je tedy poměrně velká pravděpodobnost, že o všechny důležité rodinné fotografie, které jste měli uložené v odcizeném notebooku, a další věci, které pro vás mají nedocenitelnou hodnotu, po takovéto nezvané návštěvě nejspíše přijdete.

My jsme přece doma! To je cíl systému TaHoma od společnosti Somfy.cz

Před odjezdem na dovolenou se raději nikde nezmiňujte, že se vůbec někam chystáte. Pouze dobrým sousedům nebo příbuzným, kteří vám v době vaší nepřítomnosti budou zalévat květiny a vybírat poštovní schránku. Plná schránka je totiž jeden z ukazatelů, že nejste doma, a zlodějům to nahrává do karet.

Poproste také souseda či sousedku, aby vám občas pohnuli se žaluziemi, aby to vypadalo, že v domě někdo je. V žádném případě ale před odjezdem nenechávejte všechna okna na celý týden zatemněná.

Můj dům, můj hrad

Kevin, který proti Harrymu a Marvovi ve filmu Sám doma bojuje, zašel ještě dál a uspořádal ve svém domě fiktivní párty, přičemž nezapomněl rozsvítit i všechna světla. Vy ale nemusíte nutit sousedku, aby vám každou noc v intervalu 30 minut chodila rozsvěcet v různých místnostech. Právě k tomu totiž můžete využít systém TaHoma®.

Pomocí systému TaHoma® můžete svůj domov ovládat ze svých cest nebo i prostřednictvím funkce Kalendář nastavit, kdy se má které osvětlení rozsvítit a zhasnout, nebo v kolik hodin který den se mají pohnout rolety či žaluzie.

Propojený domov tak získává nový rozměr. Budete stále ve spojení, ať jste kdekoliv, můžete si v klidu užívat dovolenou s rodinou třeba na pláži nebo u příbuzných na druhé straně republiky. Váš domov se ohlídá sám. Inteligentní kamery a detektory vás upozorní na jakoukoli událost. Se systémem TaHoma® už konečně nemusíte mít strach, co se děje doma.

Zdroj textů: www.somfy.cz. Zdroj obrázků: www.somfy.cz.
logo_somfy_small

Více informací naleznete na webu somfy.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmy z oboru a ony se vám samy ozvou!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (4 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Petra Nováková
  Petra Nováková

  My se vždy snažíme naši domácnost před odjezdem pořádně zabezpečit, a to po všech stránkách. Hlavně vsázíme na kvalitní kamerový systém a alarm, který je velmi citliví. V minulém roce se nám to vyplatilo, takže doufám, že to tak bude i letos. Tentokrát jedem na dovolenou s https://tripradar.cz/, takže by mělo vše jít podle plánu.

 • Ivana Navrátilová
  Ivana Navrátilová

  Děkuji moc za všechny tyto tipy, určitě máme v plánu se takto zabezpečit před tím, než se podíváme tento rok, opět kam jinam, než do Řecka. Už minulý rok jsme tam byli s touto cestovní kanceláří – https://www.redok.cz/ a bylo to natolik fajn, že se tam s nima podíváme znova, protože je na ně opravdu spoleh :)

 • Ivana Navrátilová
  Ivana Navrátilová

  Děkuji moc za suprový článek… My jsme se právě chystali nedávno na dovolenou do jednoho tree house ( odkaz na něj zde – https://www.treehousejested.cz , pro zvědavce ) a určitě se nám tyto velice drahé rady budou hodit :) Děkujeme moc a přeji krásný zbytek dne nebo večera, pokud se právě chystáte jít spát.

 • Jakub Rygl
  Jakub Rygl

  My máme náš dům zabezpečený celoročně. Ne, že bych byl nějak paranoidní, ale u nás ve městě už pár domů vykradli, tak bych byl nerad další. V domě máme nainstalovaný alarm a venku kameru, kterou jsem pořídil z https://www.nej.cz/kamery/ , takže mám přehled o tom, co se kolem domu děje.

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace