méně než minuta
Bohumil Slezák

Zahrávam si s myšlenkou nenakupovat okna klasicky průmyslově vyráběná se všemi jejich výhodami, ale zkusit nějaké truhlářství se zkušenosmi s výrobou oken.
A u skláře si zase nechat vyrobit sklo. Mate s tím někdo zkušenosti?

Reakce (4 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Michal Cemper
  Michal Cemper

  To máš stejné jako se vším. Když jsem třeba vybíral policové regály, tak jsem taky stál před otázkou, jeslti si je udělat na míru od truhláře, nebo si pořídit systém rovnou od https://www.meta-online.com/…aly-atelieru Je to hodně o penězích a komfortu. U těch systémů občas budeš muset jít do kompromisu. Truhlář ti to udělá fakt na míru. Na druhou stranu u oken bych šel dneska stejně už do plastu a žádného truhláře, který by byl specialista zrovna na okna, neznám.

 • Jiří Grulich
  Jiří Grulich

  Spíše zvažte, jestli opravdu uvažujete o dřevě (truhlářovi) nebo jestli nepořídíte plastová či hliníkové okna. U dřevěných bych asi dával pozor na kvalitu zpracování a garanci. Ne každý truhlář vám bude jezdit 5-let okna servisovat a případně opravovat.

 • Tomáš Konvalinka
  Tomáš Konvalinka

  Pokud máte přátelskou vazbu k nějakému truhláři, tak mu zakázku dejte. Nepodceňte ale technické řešení které větší firmy díky monohosáhlejším zkušenostem mají za sebou. To stejné platí o typech kování pro konkrétní stavební výrobky.

 • Stanislav Kolkop
  Stanislav Kolkop

  Nevím jestli chcete ušetřit nebo dávat práci přímo místním truhlářům za každou cenu. Je dobré si uvědomit, že firma, která dělá dřevěná okna většinou má vyladěné nástroje, barvy, hranoly než člověk, který to vyrábí okrajově. To stejné platí o cenách protože větší odběr díky většímu prodanému objemu má logicky vliv na nížší nákupní cenu. Co servis záruční či pozáruční, kdo vám ho na oknech bude dělat u koho co budete reklamovat tak aby se jeden nevymlouval na druhého, že jeho část okna je špatná. Asi bych byl v těchto případech hodně opatrný.

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí

Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním!

Kategorie diskusního fóra

Na vaše dotazy čekají 2 profesionálové.


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace