1 minuta
Věra Saicová

Nemáte někdo tušení, co to může být? Vpravo nahoře na okně, se mi udělala jakoby prasklina, taková pavučinka. Myslela jsem, že puklo sklo. Vypadá to jak kdyby do skla něco narazilo. Jenže když jsem přejížděla prstem po okně, tak není vůbec nic cítit na dotek. Co to může být a jak se toho zbavit? Máme plastová dvojskla.

Reakce (2 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Štěpán Kučera
  Štěpán Kučera

  Pokud je to klasický rozměr skla (do 1,5 × 1,5 m metru) tak Vám to jakákoliv oknařská firma vymění do měsíce. Horší by bylo, kdyby to byl větší rozměr skla – nějaká prosklená stěna, na tu už by bylo potřeba kvůli váze a umístnění více lidí popřípadě jeřáb na manipulaci, což se může cenově vyšplhat klidně i na 50 tis. Kč.

 • Zdeněk Velešík
  Zdeněk Velešík

  Pokud máte mikroprasklinu ne skle, tak to může být způsobené ditalací profilu křídla nebo rámu (tlaku na sklo) nebo vnitřním pnutím skla. Každopádně by jste mela sklo nechat vyměnit za nové, protože ztrácíte hlukové i tepelně izolační vlastnosti – argon tedy plyn který je uvnitř izolačních skel už určitě vyprchal a máte tak rázem místo UwK 1,1 – klidně 3 x horší vlastnosti.

Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním!

Kategorie diskusního fóra

Na vaše dotazy čekají 2 profesionálové.


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace