méně než minuta
Ondřej Škvrně

Zdravím, rád bych do mého nově projektovaného pasivního domu správně vyřešil napojení parapetní roviny, tak aby nevznikala kondenzace vodních par na vnitřní straně rámu a netvořili se plísně dále aby místo bylo co nejvíce izolované. Existuje nějaké prefabrikované řešení podkladového profilu?


8 Nejlepší reakce od Pavel Albrecht

Reakce (3 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Michal Cemper
  Michal Cemper

  V celé výšce a napojení do rámu. Pak už bych nešel podle značky, ale podle funkčnosti. Ono těch typů je poměrně dost. Když jsme v jedné firmě instalovali policový regál od https://www.meta-online.com/ a bylo to v okenářské firmě, tak jsem dostal docela slušné školení a „nalejvárnu“ o tom, co se vlastně hodí a nehodí. Nechte si poradit od profíků. :)

 • Pavel Albrecht
  Pavel Albrecht

  Každopádně podkladový profil by měl být v celé své výšce a napojení do rámu na maximální pasivní úrovni. Dodavatelé oken Vám určitě k profilu poskytnou UwK prostupy a výkres. Většina firem používá plastové podkladové profily vyrobené z recyklovaného pvc, často s dvojitým těsněním, komprimační páskou pro ustěsnění a ještě s PU pěnou uvnitř komor pro lepší izolaci. Pokud by se jednalo o okna nad 150 kg tak je lepší použít PURENIT, který má sice horší tepelné vlastnosti, ale je pevnější a stabilnější.

 • Oldřich Zbořil
  Oldřich Zbořil

  Napojení parapetní roviny u pasivního domu je dobré řešit přímo tvarovaným z extrudovaného polystyrenu nebo pěnového polystyrenu nebo polyurethanu, kde bude zajištěn 5 stupňový sklon na venkovní parapet s minimální napojovací spárou pod vnitřním a venkovním parapetem = teplé izolované lože. Většina dodavatelů oken s touto aplikací má zkušenosti. Tyto profily můžete koupit od firmy TOR CHEB nebo taky od SM PRODUKT.

Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním!

Kategorie diskusního fóra

Na vaše dotazy čekají 2 profesionálové.


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace