méně než minuta
František Král

Dobry den, v novostavbe budeme mít spojenou kuchyň s obývacím pokojem. V místnosti budou 2 francouzská okna a balkonove dvere na teresu. Chtěla bych se zeptat, jestli bude lepší, aby se zaluzie pro každé okno/dvere ovládala zvlášť, nebo staci ovládání soubezne pro všechny. Jak to mate u Vás doma? Využíváte separatni ovládání? Dekuji.

Reakce (4 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Michal Cemper
  Michal Cemper

  Určitě dejte ovládání zvlášť. Počítejte s tím, že si budete potřebovat třeba zastínit. Nebo minimálně to udělejte tak, aby šlo ovládat dveře zvlášť a okna zvlášť. Nebyl byste první, kdo by to pak zpětně předělával a to mi věřte. Jezdíme dělat stínění primárně pro gastro zařízení ve spolupráci s https://www.atfornax.cz/ a jinak to už ani nenavrhujeme. Zvlášť když je více spojených místností. V kuchyni chcete mít spíše světlo, ale v obýváku zase třeba přítmí kvůli televizi a už je oheň na střeše.

 • Štěpán Kučera
  Štěpán Kučera

  Tohle jsem řešil na domě už před rokem. Developer mi tvrdil, že stačí jedno ovládací tlačítko pro všechny žaluzie v místnosti (obývák – 3 oknech), že se budou ovládat všechny společně a stejně, nebo že si mám připlatit za dálkové ovládání a speciální motory. Prověřoval jsem to u firmy Stín Kovo a ti mi řekli, že rozdíl v motorech a dálkových ovladačích oproti instalaci tlačítek přímo na zeď ke každému oknu je celkem cca 15 000 Kč v neprospěch ovladačů na dálku a dálkou řízených motorech. Tak jsem ještě před omítkami udělal zvlášt ovládací tlačítka ke každé žaluzi a kašlu na dálkové ovládání (cca 3 hodiny práce a 900 Kč materiálu – kabely, sádra, krabice + tlačítka) navíc.

 • Lukáš Kadlec
  Lukáš Kadlec

  Dobrý den, určitě si udělejte, aby jste si mohli ovládat zvlášť okna a dveře. Balkonovými dveřmi bude určitě v letních dnech velká frekvence. Francouzská okna tak mohou být přistíněna nebo, dle potřeby.
  Hezký den.

Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním!

Kategorie diskusního fóra

Na vaše dotazy čekají 2 profesionálové.


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace