méně než minuta
Josef Sochůrek

Mate někdo zkušenosti? Okna dnes už boří hranici Uw = 0,50 W/m²K. Jak v plastu tak ve dřevě.. ale pokaždé je použito čtyřsko. Je přes to ještě vidět? Když uvážím 4×6 mm skla.. je to poměrně dost. A nebude to časem nutnost? Myslím po 2020 kdy chce mít eu všechno nově postavené minimálně pasivní?


9 Nejlepší reakce od Petr Hodík

Reakce (4 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Petr Hodík
  Petr Hodík

  Poměr cena výkon naprosto nevyhovující tepelná prostupnost se dá stáhnout až na 0,2 W/m2K, ale je to na úkor světelné propustnosti, cena neúměrně vysoká. Skláři to dělají víceméně na koleně, sklářské fitmy na to zatím ještě nejsou zařízeny. Argumentace váhou u běžných oken je irelevantní je to jen 5 kg /m2 na víc, u velkých fixů stejně použijete manipulační techniku. Dovedu si to představit u střešních oken, kde se tepená prostupnost zhoršuje se sklonem okna. Pokud o to máte zájem u větších ploch, bych doporučil firmu obsidian, ti se na to specializují.

 • Lukáš Fojt
  Lukáš Fojt

  Zkuste poptat firmu VEKRA, o té vím, že 4-skla nabízí v některých svých výrobcích.

 • Ladislav Průša
  Ladislav Průša

  Dobrý den, vůbec nechápu rproč tady řešíte izolační čtyřskla, když bohatě postačí trojsklo, které dosáhne Uw k 0,5–0,6. Nejslabším místem okna je stejně profil a poté připojovací spára, Čtyřsklo tomu už moc nepomůže.

 • Jiří Grulich
  Jiří Grulich

  Nemám čtyřsklo, ale dokážu si představit co tak těžké sklo musí dělat s kováním, plastovými profily a hlavně s montážníky, kteří musí mít vytahané ruce až na zem. Jeřábníci se už třepou na to že budou zasklívat okna v prvním patře rodinného domu, protože je nikdo neunese nebo je hned na schodech rozbije. Myslím si, že cesta čtyřskel, pětiskel není ta správná, izolační schopnosti by se měli zajistit jinak než přidáváním tuny skla, třeba jak to plánuje AGC vakuovým zasklením nebo HeatMirror folie...….

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí

Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním!

Kategorie diskusního fóra

Na vaše dotazy čekají 2 profesionálové.


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace