PKS okna 2 minuty

Rodinné domy v pasivním standardu musí splňovat přísná kritéria v oblasti energetických úspor a na plášť domu jsou proto kladeny vysoké nároky z pohledu tepelné propustnosti a izolačních schopností. Navíc díky tomu, že jsou okna součástí obvodového pláště, musí také splňovat nejnáročnější tepelně-technické požadavky. Dlouhodobé energetické úspory a vysoké tepelně-izolační vlastnosti přitom zaručují jak tradiční dřevěná okna, tak i moderní hliníková okna nebo dnes velmi populární plastová okna pro pasivní domy.

Okna pro pasivní domy – snižte své výdaje za energie

Jakými okny osadit dům v nízkoenergetickém či pasivním standardu?

Pří výběru oken pro pasivní domy se zaměřte především na technické parametry prostupnosti tepla a následně také na montáž oken a odborné provedení připojovací spáry, která je v tomto případě neméně důležitá. Výběr materiálu, ze kterého jsou okna vyrobena, není z hlediska tepelně-izolačních schopností oken až tak rozhodující. Každý typ materiálu, tedy dřevo, plast i hliník, má své výhody a samozřejmě také nevýhody, a to především z pohledu údržby, vzhledu a ceny.

Ať už tedy vyberete plastová, hliníková či dřevěná okna (tzv. eurookna) pro pasivní domy, důležité je, aby propustnost tepla celým oknem byla maximálně Uw=0,8 W/(m2K). O této hodnotě rozhodují zejména dva důležité faktory – funkční vlastnosti rámu a použité zasklení. Současně je nutné okna správně usadit a utěsnit do obvodového pláště domu. Doporučujeme proto odbornou montáž specializovanou firmou (nejlépe přímo výrobce oken, jež vám zároveň okna namontuje), která zaručí, že okna budou správně usazena, ukotvena a utěsněna.

Plastová okna pro pasivní domy

Rozhodnete-li se osadit svůj rodinný dům v pasivním standardu plastovými okny, ideálním řešením je Plastové okno 84, které zaručuje vysoký standard tepelné i protihlukové izolace. Tento typ plastového okna se od jiných odlišuje inovativní konstrukcí rámu, která je navržena tak, aby maximálně eliminovala tepelné mosty a propustnost tepla plastovým profilem.

Díky předsazenému křídlu a osazení plastového profilu trojsklem je tento typ ideální pro pasivní a nízkoenergetické domy.

Plastová okna 84 pro pasívní domy mají řadu výhod

 • výrazná úspora energie a šetrnost k životnímu prostředí
 • tepelná propustnost okna Uw 2K) při využití izolačního trojskla
 • vestavná hloubka rámu 84 mm
 • odolnost proti nepříznivým vlivům počasí
 • eliminace hluku z vnějšku
 • jednoduchá údržba a servis
 • široká škála barevných odstínů a povrchových variant

Individuální ceny

Jelikož je otázka plastových oken pro pasivní domy velmi individuální, nelekejte se, pokud konkrétní prodejce na svém webu nenabízí jasnou cenu. V podobných případech je totiž velmi často třeba ke každému zákazníkovi přistoupit s řešením přímo na míru.

pkslogo

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě PKS okna, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil PKS okna nebo web pksokna.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu PKS okna a ona se vám sama ozve!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (2 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Tomáš Roman
  Tomáš Roman

  Také mám v plánu trochu řešit úspory, ale zatím se mě ty peníze jen tečou. Řeším totiž momentálně s https://www.provadime.cz rekonstrukce bytu Praha, takže to se vždy prodraží. Každopádně na nějaké úspory určitě také přijde čas, jen si myslím, že teďka by to moc nedávalo smysl.

 • Tom Veselý
  Tom Veselý

  Hodně užitečné tipy. Myslím si, že to, jak ušetřit na výdajích za vytápění aktuálně řeší spousta lidí. Já teď na poslední chvíli hodně uvažuji nad jiným druhem vytápění. Hodně mě v tomto lákají tepelná čerpadla, viz https://mastertherm.cz/…ne-cerpadlo/ Je to sice celkem velká investice, ale myslím si, že i do budoucna by se něco takového určitě vyplatilo.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace