Building Plastics ČR 1 minuta

Odstínit teplo, propustit světlo… i toto jsou unikátní vlastnosti screenových rolet. Podívejte se, díky čemu je to možné a v čem spočívají jejich hlavní výhody oproti jiným stínícím systémům.

Odstínit teplo, propustit světlo – screeny Minirol pro exteriér

Jednou z nejdůležitějších funkcí screenů Minirol je maximální omezení průniku sluneční energie. Tato vlastnost je samozřejmě žádoucí především v letním období, kdy screenové rolety mohou snížit teplotu v místnosti až o několik stupňů a výrazně ušetřit náklady na klimatizaci a tím pomoci ke značné úspoře energií.

Díky čemu je to možné?

Textilní tkanina, která je hlavní funkční součástí screenů Minirol, dokáže pohltit a odrazit velkou část sluneční energie a díky tomu zabránit nežádoucímu ohřívání interiéru.

Druhy tkanin

270-%c3%97–254-tkanina-SergeSerge 600: skelná vlákna potažená vrstvou PVC (42 % skelné vlákno, 58 % PVC)

270-%c3%97–254-tkanina-SoltisSoltis 92: polyesterová vlákna potažená PVC (30 % polyester, 70 % PVC)

Jak ovlivním sílu odstínění sluneční energie?

Síla odstínění sluneční energie závisí na kombinaci tří činitelů, které ovlivňují vlastnosti screenů – odrazivosti, pohltivosti a propustnosti slunečního záření.

Výhody oproti jiným stínícím systémům?

Umístění na venkovní straně okna

Díky umístění na vnější straně okna screeny odrazí sluneční paprsky (na rozdíl od interiérových látkových rolet) ještě před jejich dopadem na vlastní povrch okna.

Nebrání proudění světla do interiéru

Díky tomu ani v zataženém funkčním stavu kompletně nezatemní místnost – na rozdíl od venkovních žaluzií.

Technické informace o fyzikálních vlastnostech screenových clon najdete na webu Minirol.

Využití screenů v moderní minimalistické architektuře

 • Nedisponují žádnými masivními konstrukčními prvky.
 • Systém může být plně integrován do fasády, takže nijak nenaruší její vzhled, nebo může být naopak viditelný a přiznaný a tak sloužit jako netradiční dekorativní prvek.
 • Jsou ideální pro zastínění velkoformátových oken, ale i pergol či zimních zahrad.
minirol_logo

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě Building Plastics ČR, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil Building Plastics ČR nebo web minirol.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu Building Plastics ČR a ona se vám sama ozve!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (5 komentářů)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Iva Mrázková
  Iva Mrázková

  Máte určitě jako pravdu v tom že jakmile máte kompletně zařízený baráček tak se díváte na ten svět také trošku jinak. Někteří lidé by vám řekli že třeba si máte koupit https://www.penepex.cz/…ni-na-cesty/ vybavení na cesty a nějak se podívat po světě. ALe my radši jezdíme po Ččechách než zahraničí.

 • Tom Veselý
  Tom Veselý

  Tak něco, co by dokázalo odstínit teplo bychom do oken potřebovali také. Teď se to celkem dá, ale pár týdnů zpátky jsme tu měli šílené vedro. Já to ale vidím tak, že to vyřeším pomocí klimatizace. Už jsem ji chtěl koupit minulý rok a neudělal jsem to. Letos už do toho ale půjdu. Povedlo se mi dokonce najít i firmu, která nabízí klimatizace i s montáží, viz https://www.shop-klimatizace.cz/…e-s-montazi/

 • Jana Vláčilová
  Jana Vláčilová

  Jako z vlastní zkušenosti můžu říct, že není nad to, když má člověk doma dostatek světla. Třeba v práci s tímto máme celkem problém. Tam moc přírodního světla není, pouze zářivky, viz https://www.elfetex.cz/…roje/zarivky a abych pravdu řekla, tak mi to někdy nedělá úplně dobře. Hlavně pak trpím hroznou únavou a i moje pracovní výsledky tím trpí.

 • Michal Cemper
  Michal Cemper

  Odstínění tepla je fajn věc v kombinaci s klimatizací. Poradil nám to pán, který nám dělal montáž klimatizace od https://www.klimasplit.cz/ :) Dal nám dokonce kontakt na firmu, která to pak celé zajistila a celé to netrvalo více než pár týdnů. My jsme kdysi jeden takový systém měli, ale ten okna strašně zatmavil, což se nám samozřejmě nelíbilo, protože jsme měli v obýváku takové zvláštní šero. Něco jako když si vezmete jemně zatmavené sluneční brýle.

 • Ivana Navrátilová
  Ivana Navrátilová

  Tohle je hodně zajímavé. My naštěstí s teplem problém nemáme, díky firmě, která nám dělala rekuperaci: https://www.recu-clim.cz/…ce-pardubice Pod Googlem ji najdete úplně jednoduše jako: Rekuperace Pardubice. Rekuperace v zimě zahřeje, v létě větrá. Navíc je to i poměrně ekologický a levný způsob vytápění. Jen se na to musí myslet už při stavbě, aby se do domu dala patřičná vzduchotechnika. :)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace