Building Plastics ČR 1 minuta

Místa jako balkon, terasa, pergola nebo zahradní altán přirozeně orientujeme co nejvíc na jih za sluncem. Kdo by také toužil po posezení a odpočinku v trvalém stínu? Jenže sedět celý letní den na přímém slunci také není vždy příjemné, obzvlášť když vám během pozdního odpoledne začne klesající slunce svítit zpříma do očí. Pro takové situace jsou jako stvořené screeny – průsvitné venkovní zastínění.

Zastínění balkonu či pergoly je funkční i elegantní doplněk vašeho domova

V čem jsou screenové rolety výjimečné?

Screenové clony mají oproti roletám nebo žaluziím celou řadu předností:

Tkanina

Na zastínění oken se v případě screenů používá speciální textilie vyrobená ze skelných nebo polyesterových vláken se svrchní PVC úpravou, která zvyšuje životnost celého stínění.

Vlastnosti

Vhodně zvolený materiál stojí za tím, že jsou screeny jako jediné venkovní stínění průsvitné a zaručují tak uživatelům dostatek světla na balkóně i pod pergolou. K zásadním přednostem těchto protislunečních venkovních rolet patří zachování výhledu a kontaktu s okolím i přes tkaninu.

Praktické

Díky prodyšné screenové tkanině můžete současně stínit interiér a pohodlně větrat, protože vzduch dokáže proudit otvory ve struktuře látky. Screeny tak spolehlivě fungují i jako sítě proti hmyzu a ochrana před nečistotami zvenčí.

1200×628_SCR.jpg

Péče

Velkou předností screenových rolet je velmi snadná údržba tkaniny. Stačí ji jednou za čas přetřít navlhčeným hadříkem, kterým ji zbavíte prachu a jiných případných nečistot. O ostatní se průběžně stará PVC vrstva, díky které clony odolávají opotřebení a blednutí barev.

Pokud vás vlastnosti screenových clon zaujaly, prohlédněte si nabídku značky Minirol. Výrobce dodává screenové rolety z vlastní výroby ve Velké Bíteši obchodním partnerům po celé České republice i do zahraničí.

Zdroj obrázků: http://www.minirol.cz/.
minirol_logo

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě Building Plastics ČR, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil Building Plastics ČR nebo web minirol.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu Building Plastics ČR a ona se vám sama ozve!

Tento článek tento týden nikoho neinspiroval, ale tento měsíc jich bylo celkem 3.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (4 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Tom Veselý
  Tom Veselý

  Něco takového bychom taky potřebovali. Už asi rok máme pergolu vedle domu, ale říkal jsem si, že by bylo super, kdyby tam šel trávit čas i v nepěkném počasí. Přemýšlel jsem nad možnými řešeními a musím říct, že se mi celkem zamlouvá možnost zasklení pergol. Díval jsem se, že to nabízí tato firma – https://karasek.cz/…gol-a-teras/ Nemáte s nimi někdo zkušenost?

 • Jana Vláčilová
  Jana Vláčilová

  No právě zastínění balkonu se teď chystáme řešit. Původní plán byl nějaký pevný přístřešek, ale nakonec jsme od tohoto nápadu upustili. Místo toho to vidíme spíš na pořízení markýzy proti dešti. Skvěle vypadají třeba ty od https://www.t-shade.cz/markyzy/ Podle toho, co jsem slyšela, tak je to prý opravdu kvalita a ty jejich markýzy něco vydrží.

 • Valerie Polášková
  Valerie Polášková

  Toto není vůbec špatný tip. Díky za něj. My toto teda ještě neřešili, ale chystáme si na zahradě udělat letos takové posezení a nějaké stínění to určitě chtít bude. Ještě úplně nemáme jasno v tom, jak to zrealizujeme, ale třeba mně osobně se hrozně zalíbily takové ty zahradní altány. Nabízí to například tady – https://www.pergola-drevena.cz/…radni-altany Přesně něco takového bych k nám na zahradu moc chtěla.

 • Karla Nováková
  Karla Nováková

  Zastínění je u pergoly základ. Kromě ní jsme si na zahradu pořídili i dva dřevěné domky na zahradu: https://www.proste-drevo.cz/ , z nichž jeden používáme jako kůlnu a druhý jako domeček pro děti. Běžně jim tak slouží nejen ke hraní, ale i jako úžasné místo k odpočinku a relaxaci. V příštím roce plánujeme, že jim k tomu připojíme i hřiště.

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace