ASSA ABLOY Czech & Slovakia 1 minuta
Podle policejních statistik se mezi lety 2017 a 2018 výrazně zvýšila průměrná výše škody vloupáním do bytů a rodinných domů, a to na 64 000 korun. Ceny kvalitních cylindrických vložek s ochranou kopírování klíčů prostřednictvím bezpečnostní karty se přitom pohybují již kolem 1000 korun. „Cylindrické vložky bezpečnostní třídy 3 musejí odolávat pokusu o překonání nejméně pět minut. Tak rychle to ale zvládne jen zkušený zámečník, vybavený speciálními nástroji. Běžní bytoví zloději takové zámky často vůbec nepřekonají,“ uvádí Pavel Michálek, bezpečnostní expert značky FAB.
Škody při vloupání rychle rostou, Češi stále podceňují kvalitu zámků

Levné neoriginální polotovary na výrobu klíčů a klíče z nich vyrobené poskytují pouze základní ochranu, kterou zloděj překoná během několika okamžiků. Vyšší úroveň zabezpečení zajišťují certifikované cylindrické vložky ve třetí a čtvrté bezpečnostní třídě, které si ale kupuje jen necelá pětina (17 %) Čechů. „Výše pojistného limitu, tedy maximální částku, kterou pojišťovna může klientovi v případě vloupání proplatit za ukradené věci, přímo závisí na bezpečnostní třídě zámku a celkovém zabezpečení nemovitosti, uvádí Jan Marek, mluvčí pojišťovny Generali.

Kvalitní bezpečnostní certifikovaná cylindrická vložka je při ochraně před zloději naprostou nezbytností. Pouze přibližně pětina (19 %) Čechů je připravena investovat do cylindrické vložky a klíčů mezi 2 000 a 4 000 korunami. Taková částka přitom vystačí nejen na cylindrickou vložku bezpečnostní třídy 4, ale také na další prvky zabezpečení nemovitosti, například bezpečnostní kování FAB. „Trendem zabezpečení moderních domácností jsou rovněž inteligentní motorické zámky, jako je FAB ENTR, které se po zavření dveří automaticky zamykají a lze je ovládat chytrým telefonem,“ dodává Pavel Michálek.

O průzkumu

Reprezentativní průzkum provedla na začátku března 2019 výzkumná agentura Perfect Crowd na vzorku 404 respondentů ve věku 18 až 75 let.

logo_FAB

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě ASSA ABLOY Czech & Slovakia, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil ASSA ABLOY Czech & Slovakia nebo web fab.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu ASSA ABLOY Czech & Slovakia a ona se vám sama ozve!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (2 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Tom Veselý
  Tom Veselý

  V dnešní době je určitě potřeba si svůj majetek chránit. Pokud například doma máte nějaké cennosti, není podle mě vůbec na škodu mít i nějaký malý trezor. Právě nad jedním také přemýšlím. Nedávno jsem totiž investoval do zlatých mincí a zatím je chrání akorát takováto krabička na mince – https://zlataky.cz/…lske-potreby?… Trezor by byl ale určitě lepší ochrana.

 • František Klapal
  František Klapal

  My si přesně kvůli tomuhle pořídili kvalitní zabezpečení a <a href=„https:/­/www.puhy.cz/sou­castky-a-elektroinstalace-739/pristupove-systemy-29/“>přístupové systémy</a> s elektrickými zámky a odděleným obvodem pro garáž, sklep a obytný prostor. Možná se to zdá jako přepálené, ale člověk je klidný. Navíc když si to může dovolit, tak proč si to nepořídit. Když odjedeme na víkend pryč, nemusíme přemýšlet, jestli se všechno zamklo, protože chytrý zámek to kdyžtak udělá za vás. No za mě určitě skvělé řešení

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace