MK ROLETY 4 minuty

Zařizujete vašemu potomkovi pokojíček a marně přemýšlíte, jak takovou místnost efektivně zatemnit? Rozhodně tuto volbu nepodceňujte. My vám poradíme, jaké stínění je nejvhodnější!

Jaký druh stínění použít do dětského pokoje?

Požadavky pro dětský pokoj

Stínění je důležité z mnoha důvodů. Splňuje jak praktický účel, tj. vytvoření vhodného prostoru pro spánek, tak i účel estetický. Každé dítko má rádo pokojík vyzdobený. Například zvířátky, oblíbenými postavičkami, kytičkami nebo třeba autíčky. Třetím neméně důležitým bodem se pak jeví bezpečnost zvoleného stínění, které se dnes budeme rovněž věnovat. Možností existuje hodně, ale ne každá splňuje požadavky pro vybavení dětského pokojíčku. Kvalitní stínění ocení nejen děti, ale i maminky, které si čas, kdy ratolest spokojeně pospává, jistě užívají. Dopřejte si proto tento čas co nejkvalitnější a podívejte se na některé typy stínění. Společně s námi určitě vyberete to nejlepší.

Plisé? Pro malé cvrčky ne

Jednou z variant je takzvané plisé. Jedná se o látkové stínění, které na okně drží pomocí dvou nylonových šňůrek po stranách. Tkanina skládaná do harmoniky zatáhne celé okno nebo horní či dolní polovinu. Látka dětský pokojík příjemně zkrášlí, avšak toto řešení je nevhodné jak z důvodu bezpečnosti, tak z důvodu funkčnosti. Tkanina používaná na plisé, ač existuje spousta druhů, neposkytuje dokonalou tmu. Obzvlášť přes den se plisé zdá absolutně nevhodné a potíž nastává i v případě kreativního dítka: plisé látka se totiž snadno poničí jak nůžkami, tak fixkami. Na vybavení spacího prostoru pro děti to jednoduše není to pravé ořechové.

Horizontální žaluzie? Pro starší děti ano

Další variantou jsou žaluzie. Konkrétně interiérové horizontální žaluzie. Jsou velmi oblíbené a najdete je v leckterých domácnostech. Do dětského pokojíčku však nejsou ideální hned z několika důvodů. Neposkytují absolutní tmu, která je žádoucí pro kvalitní spánek dítka, jsou nejnebezpečnější z nabízených variant, neboť obsahují až příliš mechanických částeček, které bystré potomstvo může poničit, v horším případě se o ně poranit. Navíc se nevyrábějí ani v atraktivním designu, který by ratolest zaujal. Žádná zvířátka, jen fádní barva. Výše zmíněné druhy stínění se proto hodí spíše pro děti školního věku, které už jsou rozumnější a nevyžadují detaily s dětskými motivy.

Zkuste venkovní rolety!

Venkovní rolety jsou dokonalým řešením v mnoha oblastech až na jednu. Nemají žádný motiv, který by dítko potěšil. To lze však dořešit samolepkami na okně, případně krátkými záclonami. Rolety poskytují absolutní tmu, tlumí hluk, v létě brání horku proniknout do pokoje, v zimě nepropouští teplo ven. Dají se na ně přimontovat zámky, takže slouží i jako bezpečnostní pojistka. Vyrábějí se ve spoustě provedeních tak, aby lahodily oku i stylu domova. Vhodné jsou do každého počasí a do jakýchkoli podmínek.

Výhody:

 • absolutní tma
 • termoizolace
 • bezpečnost
 • tlumí hluk
 • různé druhy designu

Nevýhody:

 • vyšší cena
 • žádný motiv pro dítě

venkovní rolety do dětského pokoje

A co teprve vnitřní rolety!

Velmi oblíbeným a praktickým řešením jsou rolety, jež se navíjejí na trubku na horní hraně okna. Vyrábějí se z kvalitní látky, která nepropustí jediný paprsek. Jsou estetické a neexistuje motiv, který by na ně nešel použít. Od zvířátek přes panenky nebo vesmírné lodě a princezny, přičemž oblíbené jsou zejména pestré barvy. Ovšem i látkové rolety mají své mouchy, a to zejména jsou-li umístěny nad radiátorem. Když se topí, rolety se vlivem teplého vzduchu hýbou a dělají hluk, který by mohl bránit usnutí. Dalším nedostatkem pak může být řetízek sloužící k vytahování a stahování rolety. Dítě ho snadno poškodí.

Výhody:

 • barevné odstíny
 • nízká cena
 • zastínění pokoje
 • hmotnost
 • montáž

Nevýhody:

 • rámus při nevhodném umístění
 • křehký řetízek na ovládání

Jaká možnost je nejlepší?

Nejvhodnějším řešením se jeví venkovní rolety, které splňují všechny potřebné požadavky plus ještě něco navíc. Nedostatek designu hravě doladíte například veselými samolepkami na okno či na stěnu a stejně tak nic nezkazíte ani kratší záclonkou na okně.

Zdroj obrázků: https://www.mk-rolety.cz/.
MK_LOGO

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě MK ROLETY, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil MK ROLETY nebo web mk-rolety.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu MK ROLETY a ona se vám sama ozve!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (6 komentářů)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Iva Mrázková
  Iva Mrázková

  Tak jsem se bavili s holka o tom kde ony třeba kupují nábytek do dětských pokojů a bylo mně řečeno že u nich doma frčí nejvíce asi https://www.luceda.cz/ luceda. Ten obchod se proslavil tím že tam mají opravdu širokou nabídku nábytku. Tak se na ně určitě podívejte, nebudete litovat.

 • Tom Veselý
  Tom Veselý

  No, my teda dětský pokojíček nemáme, protože zatím se ženou nemáme děti. Nicméně už máme jasno v tom, jak by vypadal. O dítě se totiž už nějakou dobu snažíme, jen se nám to zatím nedaří. To, že jsem teď začal mít problémy s erekcí tomu taky moc nepřidává. To by ale snad mohla vyřešit kamagra, viz https://kamagralove.net/ Doufám, že to pomůže.

 • Valerie Polášková
  Valerie Polášková

  My teď hodně přemýšlíme nad nějakými těmi roletami. Mám na mysli ty vnitřní, ne venkovní. Celkově si myslím, že dětský pokoj naší malé by si zasloužil trochu předělat. Říkala jsem si, že tam zkusím koupit jak nějaký nový nábytek, tak i různé drobnosti jako je třeba nové dětské povlečení. Právě po tom jsem se zrovna před pár dny dívala a hodně mě zaujala jedna sada, kterou mají tady https://www.vesna.cz/…ke-povleceni Myslím si, že ta by se jí mohla líbit.

 • František Klapal
  František Klapal

  Venkovní rolety jsou fakt skvělá věc, ale bohužel ne každý si to může dovolit. Sám jsem nad tím přemýšlel, ale byla by to prostě moc velká investice. Určitě ale souhlasím s tím, že stínění je důležité pro dětský pokoj. Nábytek v dětském pokoji je ale podle mého neméně důležitý a taky by se na něm nemělo šetřit. Nebo alespoň my na něm rozhodně nešetřili a našemu prckovi jsme koupili kompletní sestavu tady odtud: https://www.proximastore.cz/detsky-pokoj/

 • Bronislava Veselá
  Bronislava Veselá

  zdravím, když je řeč o vybírání stínění do dětského pokoje, tak jaký vybrat rovnou aji koberec dětem do pokojíčku? Na internetu jsou všelijaké názory. Od koberců s dráhou aut, po nějaké meditační, aby z nich dítě cítilo čakry :D jak jste ho vybírali vy, když dětem je kolem 5 roku? Nebo jste je nechali si vybrat? Já našla jen tyto hezké: https://www.breno.cz/…oberce/c-328 díky ;-)

 • Jakub Rygl
  Jakub Rygl

  My máme na oknech venkovní i vnitřní rolety. Venkovní zatahujeme jenom proti sluníčku. Pak už používáme jen ty vnitřní, abychom neměli doma pořád tmu. I když slunci bráníme, stejně máme v bytě hrozné teplo. Vzhledem k tomu, jaká jsou v posledních letech teplá léta, je celkem nutnost pořízení klimatizace do bytu. Já jsem ji nejprve nechtěl, ale nakonec jsem rád, že mě manželka přemluvila a objednali jsme si klimatizaci z https://encofa.cz/…-domacnosti/ .

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace